Zamknij

Dzień Świra w teatrze. Odważne posunięcie!

Redakcja
22.06.2017 09:47
Dzień Świra w teatrze. Odważne posunięcie!
fot. ons.pl

„Dzień Świra" wraca, ale w zupełnie odmienionej, operowo-musicalowej wersji. 

A to niespodzianka! Piętnaście lat od premiery kultowego już „Dnia Świra" tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „DZIEŃ ŚWIRA opera/musical”.

W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski (były lider zespołu Leszcze, wokalista oratorium „Tu Es Petrus"). Za role kobiece odpowiedzialna będzie Joanna Kołaczkowska (z kabaretu Hrabi). Jako Synuś Sylwuś wystąpi Wojciech Solarz.

"W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej" – można przeczytać w opisie sztuki.

Czy Maciej Miecznikowski dorówna Markowi Kondratowi? Premiera spektaklu już 7 lipca w Teatrze Kamienica.

RadioZET.pl/SI