Zamknij

"Dziewczyny z Dubaju" wreszcie z datą premiery. Kiedy kontrowersyjny film trafi do kin?

21.09.2021 15:06
"Dziewczyny z Dubaju" wreszcie z datą premiery. Kiedy kontrowersyjny film trafi do kin?
fot. materiały prasowe Kino Świat

"Dziewczyny z Dubaju" zmierzają (jednak) na ekrany kin. Doda ujawniła dokładną datę premiery głośnej polskiej produkcji. 

"Dziewczyny z Dubaju" to film, który wzbudził wiele kontrowersji jeszcze na długo przed swoją premierą. Co więcej, pojawiły się nawet obawy, że owoc współpracy  Dody i Marii Sadowskiej ostatecznie nie ujrzy światła dziennego. Wszystko przez konflikt z autorem książkowego pierwowzoru, Piotrem Krysiakiem. Dorota Rabczewska rozwiała jednak wątpliwości i ujawniła dokładną datę premiery filmu. A ta odbędzie się już niedługo.

"Dziewczyny z Dubaju": kiedy premiera?

Najnowsze dzieło reżyserki głośnego filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" przybliży nam kulisy tzw. "afery dubajskiej" - skandalu, w który zamieszane były polskie celebrytki i modelki, a także osobistości świata polityki, biznesu i sportu. Bez zbędnego przedłużania donosimy, że premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju" odbędzie się już 26 listopada 2021 roku.

Za reżyserię odpowiada wspomniana już Maria Sadowska, scenariusz zaś wspólnymi siłami opracowali Dimitrij Potochnik, Lucas Coleman, Piotr Stanisław, Markus Moretti, Max Turell, Agnieszka Olejnik oraz Kornelia Strzelecka. Doda i Emil Stępień zajęli się produkcją.

W rolach głównych zobaczymy Paulinę Gałązkę ("Archiwista"), Katarzynę Sawczuk ("Jak zostać gwiazdą"), Olgę Kalicką ("Rodzinka.pl"), Annę Karczmarczyk ("Galerianki"), a także debiutujące polskie aktorki. Nie zabraknie też wielkich gwiazd rodzimego kina. W obsadzie znaleźli się bowiem także  Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert i Józef Pawłowski.

RadioZET.pl/Kino Świat/Instagram.com/dodaqueen