Zamknij

Elsa Raven nie żyje. Aktorka z „Powrotu do przyszłości” i „Titanica” zmarła w wieku 91 lat

05.11.2020 09:34
Elsa Raven nie żyje. Aktorka z „Powrotu do przyszłości” i „Titanica” zmarła w wieku 91 lat
fot. Shutterstock

Elsa Raven nie żyje. Aktorka, która wystąpiła w kultowym filmie Roberta Zemeckisa miała 91 lat. "Powrót do przyszłości“ to bowiem jeden z najbardziej uwielbianych przez kinomanów filmów w dziejach. Produkcja posiada specjalne miejsce w sercach filmomaniaków na całym świecie, którzy dzięki niemu mogli poczuć miłość do kina. Dziś dowiadujemy się, że jedna ze znaczących postaci dzieła – aktorka Elsa Raven nie żyje.

Elsa Raven nie żyje. Aktorka, urodzona 21 września 1929 roku, pojawiła się w kilku znaczących epizodycznych rolach w powszechnie uwiebianych produkcjach filmowych.  Charakterystyczna aktorka epizodyczna wystąpiła chociażby w takich hitach, jak „Powrót do przyszłości“, czy „Titanic“. Mimo że jej bohaterki to postaci epizodyczne, szczególnie ta w „Back to the Future“ miała duże znaczenie dla fabuły.

Zobacz także

Elsa Raven w „Powrocie do przyszłości”

Raven wciela się bowiem w kobietę, która pikietuje pod ratuszem, zbierając datki na renowację zegara, znajdującego się na dachu ratusza. To właśnie dzięki informacjom przekazanym przez kobietę, Marty (bohater Michaela J. Foxa) wie o uderzeniu pioruna w iglicę na budynku, co umożliwia bohaterom zebranie energii elektrycznej potrzebnej do podróży Deloreanem.

Co ciekawe – Raven wystąpiła także w filmie „Titanic”, czyli jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Choć jej epizodyczna rola została wycięta w finalnej wersji filmu, możemy zobaczyć ją w pełnej okazałości w teledysku do piosenki „My Heart Will Go On” Celine Dion, napisanej specjalnie na potrzeby produkcji Camerona.

Elsa Raven – inne role

Raven wystąpiła także w kilku innych charakterystycznych produkcjach. To właśnie ona jest jedną z aktorek oryginalnego „The Amityville Horror”, który doczekał się wielu kontynuacji i remake’ów. Aktorka wystąpiła także w filmie „Na linii ognia” z Johnem Malkovichem.

Wystąpiła też gościnnie w popularnych serialach telewizyjnych: „Ostry dyżur”, „Trzecia planeta od słońca”, „Wszycy kochają Reymonda”, czy „Drużyna A”

Czytaj także: Nowe Horyzonty i American Film Festival online – co warto obejrzeć?