Zamknij

Emma Stone - najlepsze filmy z udziałem aktorki [LISTA TOP 5]

24.02.2021 14:46
Emma Stone - najlepsze filmy z udziałem aktorki [LISTA TOP 5]
fot. Rex Features/East News

Emma Stone to popularna amerykańska aktorka, która przed kilku laty zdobyła Oscara. Już wkrótce zobaczymy ją w głośnej produkcji "Cruella", a dziś przedstawiamy najlepsze tytuły z jej filmografii. Które filmy z Emmą Stone warto obejrzeć?

Emma Stone to amerykańska aktorka, która w ostatnich latach zdobyła dużą popularność. Wszystko za sprawą udziału w głośnych produkcjach, z których jedna przyniosła jej najważniejszą statuetkę w świecie filmu - Oscara. Które filmy z Emmą Stone warto obejrzeć? Przedstawiamy naszą listę 5 najlepszych filmów z Emmą Stone.

Emma Stone - najlepsze filmy z udziałem aktorki [LISTA TOP 5]

Emma Stone była już buntowniczką, zakochaną aktorką, uwodzicielską famme fatale, a także ukochaną znanego superbohatera. Które jej role najbardziej przypadły nam do gustu? Poniżej znajdziecie listę 5 najlepszych filmów z udziałem Emmy Stone.

Nasza subiektywna lista 5 najlepszych filmów z Emmą Stone prezentuje się następująco:

1. "Faworyta"

Akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Anglii, którą włada schorowana królowa Anna. W sprawowaniu rządów wspiera ją bliska przyjaciółka Sarah, jednak gdy na dowrze pojawia się nowa służąca, ich dotychczasowe życie mocno się komplikuje. W rolach głównych występują: Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone.

2. "Birdman"

W trakcie seansu śledzimy tragikomiczne losy przebrzmiałego aktora filmów superbohaterskich, który sili się na come back. Ze wszystkich sił stara się wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, a także z sobą samym w roli głównej. To nie będzie jednak takie proste. W rolach głównych występują: Michael Keaton, Edward Norton i Emma Stone.

3. "Służące"

Mississippi lat 60. XX wieku. Młoda pisarka imieniem Skeeter, która marzy o wielkiej karierze, niespodziewanie wywołuje jednak skandal za sprawą wywiadu, który przeprowadziła z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. W rolach głównych występują: Emma Stone, Viola Davis, Octavia Spencer i Jessica Chastain.

4. "La La Land"

Film, który przyniósł Emmie Stone Oscara. Akcja filmu "La La Land" rozgrywa się w kolorowym Los Angeles, gdzie spotyka się dwójka głównych bohaterów. Ona jest początkującą aktorką, on zaś pianistą jazzowym. Młodzi zakochują się w sobie do szaleństwa, jednak życie rzuca im kłody pod nogi. W rolach głównych wystąpili Emma Stone i Ryan Gosling.

5. "Kocha, lubi, szanuje"

Znów Emma Stone i Ryan Gosling, tym razem w pierwszorzędnej komedii romantycznej"Kocha, lubi, szanuje" to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, którego porzuciła żona. Upijając się w miejscowym barze poznaje młodego amanta, który postanawia mu pomóc w odzyskaniu dawno utraconej męskości. Życie szykuje dla nich jednak wiele niespodzianek. W rolach głównych wystąpili: Steve Carell, Ryan Gosling, Emma Stone i Julianne Moore.