Zamknij

Emmy 2017 wręczone. Które seriale trzeba nadrobić jesienią?

Redakcja
18.09.2017 08:53
Emmy 2017 wręczone. Które seriale trzeba nadrobić jesienią?
fot. PAP

W nocy z 17 na 18 września 2017 roku przyznano EMMY Awards 2017, nazywane „telewizyjnymi Oscarami"! Poznaj wyniki!

Emmy 2017: wyniki

Głośna „Opowieść podręcznej" zdobyła statuetkę nie tylko dla najlepszego serialu dramatycznego, lecz także za scenariusz, reżyserię – i dodatkowo nagrody dla dwóch aktorek produkcji: Elisabeth Moss (najlepsza aktorka w serialu dramatycznym) i Ann Dowd (najlepsza aktorka drugoplanowa).

Za najlepszą komedię uznano „Figurantkę", zaś za miniserial „Wielkie Kłamstewka". Najlepszym programem typu reality okazał się natomiast znany także w Polsce – The Voice, program muzyczny.

Najlepszą aktorką komediową okazała się Julia Louis-Dreyfus, która zdobyła statuetkę za rolę w głośnym serialu "Figurantka". Wspomniana już Elizabeth Moss dostała nagrodę za najlepszą rolę żeńską w serialu dramatycznym („Opowieść podręcznej"), zaś Nicole Kidman za najlepszą rolę w miniserialu („Wielkie Kłamstewka"). Tradycyjnie przyznano nagrody także aktorom drugoplanowym. W tym roku statuetki w tej kategorii otrzymały: Kate McKinnon (komediowa, „Saturday Night Live"), wspomniana Ann Dowd (dramatyczna, „Opowieści podręcznej") oraz Laura Dern (miniserial, „Wielkie Kłamstewka").

W kategoriach dla mężczyzn triumfowali: Donald Glover za najlepszą rolę męską w serialu komediowym („Atlanta"), Sterling Brown za najlepszą rolę w produkcji dramatycznej („Tacy jesteśmy") oraz Riz Ahmed za najlepszą rolę w miniserialu („Długa Noc"). Jeśli chodzi o aktorów drugoplanowych, którzy otrzymali statuetki, są to : Alec Baldwin (komediowy, za rolę w „Saturday Night Live"), John Litgow (dramatyczny, za „The Crown") i Alexander Skarsgard (miniserial „Wielkie Kłamstewka").

RadioZET.pl/SI