Zamknij

Olivia Colman w nowym filmie Sama Mendesa. O czym będzie "Empire of Light"?

07.04.2021 10:51
Faworyta - Olivia Coleman - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

Sam Mendes stworzy film "Empire of Light". W roli głównej wystąpi Olivia Colman, oscarowa aktorka znana z dramatu "Faworyta" i serialu Netflix "The Crown". O czym opowie nadchodząca produkcja?

Olivia Colman to ceniona brytyjska aktorka, która w 2019 roku otrzymała Oscara za rolę królowej Anny w filmie kostiumowym "Faworyta" Jorgosa Lantimosa. Niebawem wystąpi w najnowszym filmie Sama Mendesa. O czym będzie "Empire of Light"?

"Empire of Light" - Olivia Colman w nowym filmie Sama Mendesa

Rok 2018 obfitował w wybitne filmy. Oprócz wcześniej wspomnianej "Faworyty" oscarowym pewniakiem był dramat historyczny "1917" reżyserowany przez Sama Mendesa. 

Twórca pracuje obecnie nad najnowszym filmem zatytułowanym "Empire of Light". Jak podaje Collider, Mendes nie tylko go wyreżyseruje i wyprodukuje, ale również odpowie za scenariusz. W jednej z głównych ról zobaczymy znaną z hitu platformy Netflix pod tytułem "The Crown" Olivię Coleman. Pozostałymi producentami "Empire of Light" są Pippa Harris z Neal Street Productions, oraz przedstawiciele Searchligh - Matthew Greenfield, David Greenbaum i Katie Goodson-Thomas. Za kamera ponownie stanie Roger Deakins - oscarowy operator, który pracował z Mendesem przy "1917".

Reżyser skomentował "Empire of Light" w oficjalnym oświadczeniu.

Od dawna jestem wielbicielem Searchlight i dynamicznego sposobu, w jaki wyprodukowali i wydali niektóre z moich ulubionych filmów. To przedsięwzięcie jest mi bardzo bliskie i jestem bardzo zachwycony, że znalazło swój idealny dom.

Greenbaum i Greenfield również postanowili wyrazić swoje zdanie na temat nadchodzącej produkcji.

Sam napisał wspaniały dramat, który podbił nasze serca od pierwszej strony. Jest mistrzem w swoim fachu i nie możemy się doczekać współpracy z nim, Pippą i Rogerem oraz ponownego spotkania z wielką Olivią przy tym naprawdę wyjątkowym filmie.

Czy oscarowy reżyser, operator i aktorka sprawią, że w przyszłości Akademia Filmowa doceni "Empire of Light" kilkoma Oscarami? O tym przekonamy się za jakiś czas.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Empire of Light" - kiedy premiera?

Na razie szczegóły fabularne filmu pozostają tajemnicą. Wiadomo jednak, że "Empire of Light" ma być dramatem, rozgrywającym się w  pięknym starym kinie na południowym wybrzeżu Anglii w latach 80. XX wieku. Nie zdradzono dokładnej daty premiery, ale twórcy planują debiut "Empire of Light" na jesień 2022 roku.

RadioZET.pl/Collider
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET