Zamknij

Netflix ogłosił sequel "Enoli Holmes". Millie Bobby Brown i Henry Cavill powracają! [FOTO]

14.05.2021 11:43
Enola Holmes 2 Millie Bobby Brown Henry Cavill
fot. ALEX BAILEY/LEGENDARY ©2020/materiały prasowe Netflix

"Enola Holmes" powraca, a wraz z nią Millie Bobby Brown i Henry Cavill w rolach młodej detektywki i jej słynnego starszego brata.

"Enola Holmes" doczeka się kontynuacji! Netflix ogłosił rozpoczęcie prac nad sequelem filmu o siostrze Sherlocka Holmesa, który wyprodukuje we współpracy z wytwórnią Legendary.

"Enola Holmes 2": Millie Bobby Brown i Henry Cavill powracają w sequelu!

Na te wieści fani Enoli Holmes czekali od dawna. Zgodnie z ich przewidywaniami, film o przygodach młodej detektywki doczeka się kolejnej części, w której ponownie wystąpią Millie Bobby Brown i Henry Cavill. Serwis nie podał jeszcze szczegółów dotyczących fabuły nowego filmu, można jednak zakładać, że będzie on ekranizacją 2. części serii Nancy Springer o zbuntowanej nastoletniej siostrze Sherlocka Holmesa. W powieści "The Case of the Left-Handed Lady" Enola prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Lady Cecily Alistair.

Odtwórczyni tytułowej roli nie kryje radości związanej z powrotem na plan "Enoli Holmes". Informację o sequelu skomentowała słowami:

Nie mogę się doczekać ponownej współpracy z rodziną Enoli Holmes. Enola zajmuje szczególne miejsce w moim sercu - jest silna, nieustraszona, inteligentna i odważna. Z niecierpliwością czekam na to, by fani zobaczyli jej dalsze przygody.

Millie Bobby Brown

"Enola Holmes 2": Obsada i twórcy

Poza informacją o ponownym zaangażowaniu Millie Bobby Brown i Henry'ego Cavilla do ról Enoli i Sherlocka Holmesów, póki co nie pojawiły się żadne inne ogłoszenia obsadowe. Nie wiadomo zatem, czy w swoich rolach powrócą Helena Bonham Carter, Sam Claflin i Louis Partridge. Zapowiedziano natomiast powrót twórców pierwszej części - sequel "Enoli Holmes" wyreżyseruje Harry Bradbeer według scenariusza Jacka Thorne'a. Obaj będą też producentami wykonawczymi wraz z Joshuą Grodem i Michaelem Dreyerem. Wśród producentów filmu ponownie znalazła się jego główna gwiazda oraz Paige Brown z PCMA Productions, a także Mary Parent, Alex Garcia i Ali Mendes z Legendary.

Film "Enola Holmes", będący dziewczyńską wariacją na temat historii najsłynniejszego detektywa na świecie, obejrzało aż 76 mln widzów w ciągu pierwszych 28 dni od premiery. Czy 2. część przygód nieodrodnej siostry Sherlocka Holmesa osiągnie podobny sukces? Przekonamy się już wkrótce.

RadioZET.pl/Netflix