Zamknij

Ernie Lively nie żyje. Znany aktor i ojciec Blake Lively miał 74 lata

Sergiusz Kurczuk
10.06.2021 08:08
Elaine Lively i Ernie Lively
fot. Johns PKI/Splash News/EAST NEWS

Zmarł Ernie Lively - aktor znany z takich produkcji jak "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów" czy "Z Archiwum X". Był też ojcem Blake Lively. Miał 74 lata.

3 czerwca 2021 roku zmarł Ernie Lively. Był niezwykle płodnym aktorem drugoplanowym. W ciągu swojej kariery wystąpił w ponad 100 produkcjach kinowych i telewizyjnych. Prywatnie był ojcem gwiazdy Blake Lively. Miał 74 lata. Co było przyczyną śmierci?

Ernie Lively nie żyje - ojciec Blake Lively miał 74 lata

Smutną informację potwierdził portal Deadline. Ernie Lively zmarł w jednym ze szpitali w Los Angeles w wyniku komplikacji spowodowanych powikłaniami związanymi z chorobą serca. W 2003 roku przeszedł zawał. 10 lat później podjął się terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych w ramach eksperymentalnej procedury.

Ernie Lively urodził się 29 stycznia 1947 roku w Baltimore. Zadebiutował jako aktor w latach 70., występując głównie w popularnych w tym okresie serialach, między innymi w "The Waltons" czy "Wyspa fantazji". W latach 80. zyskał rozpoznawalność dzięki roli w "Diukach Hazzardu". Grał też w takich produkcjach jak "Posterunek przy Hill Street", "Falcon Crest", "Newhart", "Prezydencki poker", "Seinfeld", "Z archiwum X" czy "Napisała: Morderstwo". 

Wystąpił również w wielu popularnych na przełomie lat 80. i 90. filmach, takich jak "Turner i Hooch", "Air America", "Człowiek z księżyca", "Ostry poker w Małym Tokio", "Pasażer 57", "Stój, bo mamuśka strzela", czy "American Pie 2". Najsłynniejszą rolą Livelya była postać ojca jednej z głównych bohaterek w serii "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów". Co ciekawe aktor grał ojca swojej prawdziwej córki Blake Lively.

Zanim Lively zajął się aktorstwem, służył w amerykańskiej armii w oddziale Marines. Był jednym z weteranów wojny w Wietnamie. Pracował również jako nauczyciel aktorstwa i mentor. Pod skrzydłami zmarłego artysty byli między innymi Alyson Hannigan, Brittany Murphy, Scott Grimes oraz jego własne dzieci - Blake i Eric Likely oraz dzieci jego żony Elaine - Lori, Jason i Robyn Lively.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline