Zamknij

Erotica 2022: Netflix zapowiada pierwszy polski film. Wiemy, kiedy trafi na platformę

25.06.2020 13:03
Erotica 2022: Netflix zapowiada pierwszy polski film. Wiemy, kiedy trafi na platformę

Netflix zapowiada kolejną polską produkcję. Tym razem będzie to film "Erotica 2022". O czym będzie opowiadać i kiedy ukaże się na popularnej platformie? Zdradzamy szczegóły.

Erotica 2022: Netflix zapowiada pierwszy polski film. Wiemy, kiedy trafi na platformę. To dobry rok dla polskich produkcji. Zaczęło się od sukcesów Jana Komasy i jego dwóch produkcji - "Boże Ciało" i "Sala samobójców: Hejter". Niedawno pisaliśmy o tym, że polskie tytuły podbijają Netflixa. Ogromną popularnością cieszy się serial "W głębi lasu" z Agnieszką Grochowską i Grzegorzem Damięckim, fabuła jest oparta na bestsellerowej powieści Harlana Cobena.

Tym razem na Netflixie pojawi się pierwszy polski film. O czym będzie opowiadał, kogo w nim zobaczymy i kiedy jest przewidziana premiera? Poniżej odpowiadamy na pytania.

Zobacz także: Lolita: jak dziś wygląda Dominique Swain, która wcieliła się w główną bohaterkę? 

Erotica 2022: Netflix zapowiada pierwszy polski film. Wiemy, kiedy trafi na platformę

"Erotica 2022" to hołd dla polskiej literatury tworzonej przez kobiety. Całość zostania ukazana oczami wybitnych polskich reżyserek. "Erotica 2020" ma być antologią filmową stworzoną przez Katarzynę Adamik ("1983", "Pokot"), Jagodę Szelc ("Jasny dzień", "Wieża"), Annę Kazejak ("Obietnica), Olgę Chajdas ("1983", "Nina) oraz Annę Jadowską ("Dzikie róże"). Autorki inspirowały się prozą Grażyny Plebanek, Joanny Bator, Gai Grzegorzewskiej, Ilony Witkowskiej i Olgi Tokarczuk.

"Erotica 2022" będzie opowieścią o świecie, w którym kobiety są traktowane przedmiotowo. Ich obowiązkiem jest posiadanie dzieci, a seksualność jest tłamszona. W filmie zobaczymy pięć bohaterek, próbujących stawić czoło rzeczywistości pełnej niezdrowych relacji, sztucznych emocji i samotności. Jak zapowiada Netflix: obraz przedstawiony w filmie jest sztuczny, lecz bardzo wiarygodny i przypominający czasy, w których obecnie żyjemy.

W filmie pojawia się między innymi: Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak. Natomiast producentką filmu jest Marta Lewandowska.

Netflix nie podaje jeszcze oficjalnej daty premiery filmu "Erotica 2022", ale wiadomo, że pojawi się na platformie jesienią 2020 roku.

Posłuchaj podcastu

Zobacz także: Mamma Mia: Powstanie 3. część filmu? Pojawiły się pierwsze informacje 

RadioZET.pl/materiały prasowe Netflix Polska