Zamknij

"Eternals": ile trwa najnowszy film Marvela? Czy przebije długością "Avengers: Endgame"?

12.10.2021 13:18
Eternals - kadr z filmu Marvela
fot. Marvel Studios/Disney/Ferrari Press/East News

Reżyserka Chloe Zhao potwierdziła, jaką długość ma najnowszy film Marvela - "Eternals" i zdradziła, co zobaczymy w wyczekiwanej produkcji. Zapowiada się prawdziwie spektakularna epopeja.

Już za kilka tygodni do kin trafi kolejna produkcja Marvel Studios - "Eternals", czyli nowy rozdział w historii uniwersum i filmowy debiut znanej z komiksów drużyny superbohaterów. Nagrodzona Oscarem reżyserka Chloe Zhao zdradziła kilka szczegółów na temat produkcji.

"Eternals": ile trwa film Marvela?

"Avengers: Endgame" było zakończeniem okresu panowania najpopularniejszych herosów Marvela. Po zdobyciu ogromnego sukcesu przez kinowe uniwersum twórcy mogą sobie pozwolić na sięgnięcie po bardziej niszowe postacie. Przykładem tego typu działania jest film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" oraz nadchodzący "Eternals".

Zhao w rozmowie z serwisem Fandango potwierdziła, że jej film przekroczy próg dwóch i pół godziny. Dokładnie będzie trwał 156 minut.

Mógł trwać dłużej! Wiesz, to dziesięcioro postaci, Celestials i 7000 lat historii. Dużo się dzieje.

Oznacza to, że chociaż "Eternals" nie przegonią długością trwania "Avengers: Endgame", będą produkcją, która przekracza standardowe ramy czasowe filmów superbohaterskich, wynoszących zazwyczaj od półtorej do dwóch godzin. Trudno jednak się dziwić, żeby geneza tytułowej przedwiecznej rasy była krótsza.

"Eternals": o czym opowie film Marvela?

Zhao opowiedziała zresztą pokrótce, czego widzowie mogą spodziewać się w jej filmie.

Lubimy nazywać ich pierwotnymi superbohaterami Ziem. Dostali polecenie, aby po zniknięciu Deviants, czuwalii na uboczu, by umożliwić ludziom rozwój i postęp w taki sposób, w jaki powinno się to potoczyć… i to ostatecznie doprowadziło nas do kogoś takiego jak Tony [Stark]. Tak więc oni cały czas stali w cieniu… po prostu nigdy nie wiadomo, gdzie mogą się pojawić.

Zhao zdradziła, że 60% akcji jej filmu rozgrywa się w teraźniejszości, a 40% w przeszłości. Widzowie będą mieli więc okazję zagłębić się w historię kinowego uniwersum Marvela, poznać kosmiczną mitologię inspirowaną dziełami Jacka Kirby'ego, zobaczyć odwieczny konflikt Eternals z Deviants oraz śledzić współczesne przygody nowych herosów MCU.

"Eternals": kiedy premiera filmu Marvela?

W nowej produkcji MCU wystąpiła naprawdę gwiazdorska obsada: Gemma Chan (Sersi), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh), Angelina Jolie (Thena), Barry Keoghan (Druig) oraz Kit Harington (Dane Whitman/Black Knight). "Eternals" trafią do kin na całym świecie już 5 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Fandango