Zamknij

„Everybody’s Talking About Jamie” – zwiastun filmowej wersji słynnego musicalu [WIDEO]

12.10.2020 11:53
„Everybody’s Talking About Jamie” – zwiastun filmowej wersji słynnego musicalu [WIDEO]
fot. Nica Burns / Sheffield Theatres/Collection Christophel/East News

„Everybody’s Talking About Jamie” to słynny brytyjski musical, bazujący na prawdziwej historii nastolatka, który postanowił, że zostanie najbardziej rozpoznawalną drag queen w historii. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun filmowej wersji przedstawienia. Co już wiemy o produkcji?

Everybody’s Talking About Jamie” to brytyjski musical, wystawiany od 2017 roku na scenach londynskiego West Endu. Film jest adaptacją scenicznego musicalu, który sam powstał w oparciu na film dokumentalny „Jamie: Drag Queen at 16” w reżyserii Jenny’ego Popplewella z 2011 roku. Produkcja przygląda się życiu młodego Jamiego Campbella, który od najmłodszych lat wiedział, że chce występować na scenie.Gdy stał się nastolatkiem, zorientował się, że chciałby występować jako drag queen. 

Historia młodego chłopaka zainspirowała dramatopisarzy z Wlk. Brytanii, że już po kilku latach powstała sztuka teatralna „Wszyscy Mówią o Jamiem”. Musical po raz pierwszy wystawiono 8 lutego 2017 roku w Sheffield, a następnie także w Londynie, gdzie cieszy się niegasnącą popularnością, a dwóch odtwórców głównej roli – John McCrea oraz Layton Williams, są często i gęsto chwaleni przez krytyków i wielbicieli musicali.

W maju 2018 roku ogłoszono, że kupiono prawa do adaptacji filmowej, a teraz dostaliśmy pierwszy zwiastun gotowej produkcji. Jak prezentuje się wersja filmowa? Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun, więc sprawdźcie sami.

„Everybody’s Talking About Jamie” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy pełnoprawny zwiastun filmowej wersji musicalu. Materiał prezentuje się następująco:

„Everybody’s Talking About Jamie” – obsada i ekipa

Reżyserem filmowej wersji musicalu, został Jonathan Butterell, który odpowiedzialny był też za wersję sceniczną. Za scenariusz odpowiadają natomiast Tom MacRae, autor scenariusza do musicalu scenicznego oraz Dan Gilespie Sells, brytyski muzyk i frotnman zespołu The Feeling. , który napisał też muzykę do obu wersji musicalu. 

Warto zwrócić uwagę, że główną rolę w musicalu otrzymał debiutant Max Harwood. Wiadomo jednak, że John McCrea oraz Layton Williams, czyli dwóch aktorów, którzy wcielają się w postać Jamiego na deskach teatru, pojawią się w małych rolach cameo w filmie pełnometrażowym. 

Harwoodowi na ekranie towarzyszyć będą: Richard E. Grant, Sarah Lancashire, Sharon Horgan, czy Ralph Ineson.

„Everybody’s Talking About Jamie” – kiedy premiera?

Filmowy musical ma trafić na ekrany kin w USA już 22 stycznia 2021. W Wlk. Brytanii zaś 26 lutego. W tym momencie nie wiadomo jeszcze czy i kiedy film trafi na polskie ekrany. Biorąc jednak pod uwagę, że światowym dystrybutorem filmu jest 20th Century Fox, należące obecnie do Walt Disney Company, istnieje spore prawdopodobieństwo, że w takiej, bądź innej formie (w kinie, bądź na nośnikach i VOD) produkcja trafi też do polskiego odbiorcy w przyszłym roku. [AKTUALIZACJA] Film trafi także na ekrany polskich kin 26 lutego, dzięki wytwórni Disneya, jako "Wszyscy mówią o Jamiem".

Czytaj także: James Bond trafi na HBO GO. Które filmy o agencie 007 pojawią się na platformie?