Zamknij

Ewa Kopczyńska w ciężkim stanie. Aktorce pękł tętniak w mózgu

18.02.2021 09:59
Ewa Kopczyńska
fot. Zbiórka pomagam.pl/ewakopczynskapomoc - Marek Zacharski

Ewa Kopczyńska walczy o życie w szpitalu. Aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu trafiła do szpitala w grudniu 2020 roku po tym, jak w jej głowie pękł tętniak. "Rokowania są bardzo ostrożne" - czytamy na stronie zbiórki.

Ewa Kopczyńska potrzebuje pomocy. Aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu toczy nierówną walkę o swoje zdrowie i życie. W grudniu 2020 roku niedługo po świętach Bożego Narodzenia Kopczyńska nagle trafiła do szpitala. Okazało się, że w jej mózgu pękł tętniak. Aktorka przez trzy tygodnie była w śpiączce. Informacje na temat stanu Ewy Kopczyńskiej przekazał teatr, z którym od lat współpracowała.

- Ewa zaraz po Świętach, trafiła nieprzytomna do szpitala z pękniętym tętniakiem, w wyniku którego doszło do krwotoku podpajęczynówkowego z tętnicy środkowej mózgu. Przez trzy tygodnie była w śpiączce. W poniedziałek 18 stycznia otworzyła oczy i powoli odzyskuje świadomość, co bardzo dobrze rokuje. Na dzień dzisiejszy stwierdzono całkowity niedowład czterokończynowy. Ewa jest podłączona do respiratora, nie oddycha samodzielnie i przeszła również zabieg tracheotomii - czytamy na profilu facebookowym Teatru Zagłębia.

Zobacz także: Ewa Chodakowska cierpi po wypadku. Trenerka poprosiła fanów o wsparcie

Ewa Kopczyńska miała tętniaka mózgu. Jest w ciężkim stanie

Ewa Kopczyńska potrzebuje zaawansowanej pomocy lekarzy i specjalistów. W internecie na portalu pomagam.pl została uruchomiona zbiórka, której celem jest uzbieranie pieniędzy - 250 tys. złotych - na leczenie w prywatnej placówce, której jakość usług jest na najwyższym poziomie.

- Rozmawiam z jej córką, Panią Anią. Siedzi przy łóżku najukochańszej Mamusi. Słyszę łamiący się głos. Pani Ania rozmawia ze mną, jednocześnie mówi do Mamy. Padają gorące słowa pełne miłości i wiary w to, że los się odwróci. Pani Ewa nie może mówić, nie może się ruszyć. W grudniu 2020 roku w jej głowie pękł tętniak i zrobił wielkie spustoszenie. To cud, że Pani Ewa w ogóle się obudziła i odzyskała świadomość. Rokowania są bardzo ostrożne. Pani Ewa jest karmiona przez sondę, ma skoki ciśnienia. Stan jej zdrowia wciąż nie jest stabilny - czytamy na stronie zbiórki.

Pieniądze na rehabilitację Ewy Kopczyńskiej można wpłacać także bezpośrednio na konto Fundacji "Światło" z dopiskiem "Ewa Kopczyńska".

- My, znając Ewę osobiście, wiemy, że to nie tylko doskonała aktorka, ale również bardzo ciepła, pełna energii, życzliwa osoba, której los innych potrzebujących nigdy nie był obojętny. Wierzymy, ze dobro, które dawała innym, wróci do niej teraz, kiedy to ona jest w potrzebie - przekazali koledzy i koleżanki aktorki z Teatru Zagłębia.