Zamknij

Familiada. Pytanie o kraj, którego nazwa składa się z dwóch lub więcej członów

Redakcja
09.04.2018 12:03
Familiada
fot. TVP/Facebook

Kolejna odpowiedź rozbawiła widzów teleturnieju TVP2 „Familiada”. O jaką dziedzinę wiedzy chodziło tym razem?

Familiada. Pytanie o kraj, którego nazwa składa się z dwóch lub więcej członów

W jednym z ostatnich odcinków „Familiady” pytanie, które zadał uczestnikom Karol Strasburger, sprawiło zawodnikom wiele trudności.

Choć odpowiedź pierwszego zawodnika na pytanie o „kraj, którego nazwa składa się z dwóch lub więcej członów...” była prawidłowa (wskazał bowiem na Wielką Brytanię), kolejny uczestnik nie poradził sobie zbyt dobrze z tym pytaniem. Myślał bowiem, że chodzi o... Czarnogórę. Niestety, odpowiedź ta nie była punktowana.

Zobacz także

Odpowiedź zawodnika zadziwiła widzów „Familiady”. Karol Strasburger zachował jak zwykle kamienną twarz, ale internauci nie byli już tak łaskawi. Cóż, po raz kolejny uczestnicy kultowego teleturnieju TVP2 mieli okazję udowodnić, że ich wyobraźnia wykracza poza odpowiedzi ankietowanych.

„Familiadę” można oglądać w TVP2 od 1994 roku. Program od początku prowadzi Karol Strasburger, jeden z najpopularniejszych polskich prezenterów.

Warto przypomnieć, że teleturniej „Familiada” od końca lutego emitowany jest nie tylko w soboty i niedziele, lecz także od poniedziałku do piątku. Nowe odcinki można oglądać jednak jedynie w weekendy, w pierwsze pięć dni tygodnia emitowane są powtórki.

RadioZET.pl/SI