Zamknij

Długo oczekiwany film z Piotrem Cyrwusem już w sieci!

Redakcja
24.12.2017 12:44
Długo oczekiwany film z Piotrem Cyrwusem już w sieci!
fot. YouTube

„Fanatyk" z Piotrem Cyrwusem już w sieci! Film powstał na podstawie słynnej polskiej copypasty „Mój stary to fanatyk wędkarstwa…". Premiera 24 grudnia w Showmax.

Fanatyk już w Showmax

Piotr Cyrwus, odtwórca głównej roli, który sam ryby łowi od czasu do czasu, powiedział PAP, że też zawsze czytał tę historię jako poważną. „Najpierw przeczytałem scenariusz, dopiero potem pastę. Może dlatego tak emocjonalnie podszedłem do tej historii i z tego powodu bałem się, żeby się nie wymknęła tylko w stronę śmieszności. Malcolm XD mnie, Piotra Cyrwusa, wręcz uraził. Wytknął mi moje relacje rodzicielskie, moje ojcostwo. Gdzieś sam zauważyłem swoją stratę i to, że czasami angażując się w nasze hobby uciekamy od sedna życia" - wyjaśnił aktor znany m.in. z roli słynnego Rysia z „Klanu".

„To właśnie domena komedii. Komedia sprawia, że śmiech w nas puchnie, przez co dochodzimy do refleksji nad swoim życiem, a potem do katharsis. Myślę, że pasta o wędkarzu sięga do najlepszych tradycji: Gombrowicza, Mrożka... Warto powtórzyć za Gogolem: +Z czego się śmiejecie, sami z siebie się śmiejecie+" - dodał.

Michał Tylka zaznaczył, że nie chciał zrobić z pasty o wędkarzu prześmiewczego filmiku. "To byłoby bezcelowe, lepsze dla YouTubera niż na fabułę. Chciałem, żeby ta historia się w jakiś sposób cały czas kontrastowała. Aby nawet w obrębie jednej sceny widz miał ciągłe uczucie niepewności co do tego, czy to, co widzi jest śmieszne. To jednocześnie zabawne i przejmujące, kiedy patrzymy na faceta, który wiosłem walczy ze swoimi kolegami z łódki. Trzeba na to spojrzeć także z perspektywy samego Fanatyka" - podkreślił.

W filmie zagrali także m.in. Anna Radwan jako matka Anona i żona Fanatyka, Marian Dziędziel jako kolega Zbyszek - "człowiek w kształcie piłki z wąsem, 365 dni w roku w kamizelce BOMBER", Jan Nowicki jako aferant od łódki oraz Dariusz Kowalski - aktor znany z roli Janusza Tracza w serialu "Klan", postrzeganego jako najmroczniejsza postać w całej polskiej twórczości telewizyjnej, który wcielił się w znienawidzonego pana Adama, szefa okolicznego koła PZW. Prócz tego na ekranie zobaczymy Tomasza Schimscheinera, Łukasza Szczepanowskiego, Jacka Stramę, Mikołaja Kubackiego i Juliusza Chrząstowskiego.

Pełna wersja filmu już w Showmax

RadioZET.pl/SI/PAP