Zamknij

"Fanfik": Netflix szuka osoby transpłciowej lub niebinarnej do głównej roli w nowym polskim filmie

19.07.2021 08:54
Netflix LGBT+
fot. Sundry Photography/Shutterstock

Netflix szykuje ekranizację powieści "Fanfik" autorstwa Natalii Osińskiej. Do głównej roli w swoim nowym polskim filmie poszukuje osoby transpłciowej lub niebinarnej.

"Fanfik" to debiutancka powieść Natalii Osińskiej z 2016 roku, która opowiada o losach transpłciowego Tośka. Ekranizacja książki o nastolatkach LGBT+, zwanej współczesną "Jeżycjadą", zadebiutuje na ekranach jako nowy polski film NetflixaTrwa casting do głównej roli. Poszukiwana jest młoda osoba transpłciowa lub niebinarna.

"Fanfik": Nowy polski film Netflixa o nastolatkach LGBT+

"Fanfik" Natalii Osińskiej jest pierwszą polską książką o nastolatkach, która podejmuje temat transpłciowości. W 2016 roku ta niezwykła opowieść o piszącym "fanfiki", nastoletnim Tośku została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i zdobyła wyróżnienie w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej organizowanym przez Muzeum Książki Dziecięcej. Była też jedną z książek, które walczyły o tytuł Książki Roku Lubimyczytać.pl.

W oficjalnym opisie książki na stronie Wydawnictwa Krytyki Politycznej czytamy:

Szesnastoletnia Tosia dochodzi do wniosku, że nie chce już być grzeczną dziewczynką. W zasadzie... czy ona w ogóle chce być dziewczynką? A może nigdy nią nie była?

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Ekranizacja "Fanfiku" ma opowiadać o brawurowej podróży dwojga siedemnastolatków do życia w zgodzie ze sobą. Informacja o tym, że będzie to nowy polski film Netflixa, obiegła media w związku z ogłoszeniem 16 lipca 2021 roku castingu do głównej roli.

ZOBACZ TEŻ: TOP 15 oryginalnych produkcji Netflixa o tematyce LGBTQIA+

"Fanfik": Osoba do roli Tośka poszukiwana! Kto ma szanse na główną rolę?

Firma Orphan Studio, która odpowiada za produkcję filmu, do roli Tośka poszukuje mówiącej po polsku osoby w wieku 17-25 lat. Ogłoszenie skierowane jest do osób transseksualnych (FtM, Ft*) na początku tranzycji i osób niebinarnych, oznaczonych żeńsko przy urodzeniu (AFAB). Jeśli jesteś jedną z nich, masz czas do 24 lipca 2021 roku, aby zgłosić się na casting. Szczegóły znajdziesz na stronie studia. Spotkania odbędą się w Warszawie na przełomie lipca i sierpnia 2021.

RadioZET.pl/Orphan Studio