Zamknij

Zdjęcia do "Fantastycznych zwierząt 3" wstrzymane. Data premiery coraz bardziej odległa

05.02.2021 14:31
Fantastyczne zwierzęta
fot. Everett Collection/East News

"Fantastyczne zwierzęta" to opowieść osadzona w świecie Harry'ego Pottera, rozgrywająca się jednak na długo przed tym, jak młody czarodziej wkroczył do Hogwartu. Kolejny film z serii "Fantastyczne zwierzęta" ma kłopoty z powodu pandemii. Poniżej wyjaśniamy, co się wydarzyło.

Zdjęcia do "Fantastycznych zwierząt 3" wstrzymane. Data premiery coraz bardziej odległa. Przypominamy, że jakiś czas temu film miał problemy ze względu na roszady w obsadzie - usunięto Johnny'ego Deppa wcielającego się w czarnoksiężnika Grindelwalda, jego miejsce następnie zajął Mads Mikkelsen. To nie koniec problemów. Zdjęcia na planie ponownie zostały wstrzymane. Tym razem wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa.

Zobacz także: "Fantastyczne zwierzęta 3" z bohaterami "Harry'ego Pottera". Kogo zobaczymy?

"Fantastyczne zwierzęta 3": prace na planie filmu wstrzymane

"Fantastyczne zwierzęta" to historia osadzona w świecie stworzonym przez J.K. Rowling, czyli autorkę bestsellerowego "Harry'ego Pottera". Twórcy kolejnej części filmu wciąż natrafiają na problemy - najpierw usunięcie z obsady jednego z najważniejszych aktorów z powodu kontrowersji związanych z jego prywatnymi sprawami, a teraz pandemia koronawirusa pokrzyżowała filmowcom plany. U jednego z członków ekipy filmowej wykryto wirusa. Z tego powodu podjęto decyzję, by poczekać z kręceniem filmu na bezpieczniejszy moment.

Telewizja RTE podała, że film kręcono w brytyjskim studio Leavesden. Żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby w ekipie filmu, wszyscy pracownicy i aktorzy są regularnie badani na obecność koronawirusa.

Diagnoza została potwierdzona w wyniku obowiązkowych i trwających na bieżąco testów wszystkich osób biorących udział w produkcji filmu. Zarażony członek ekipy przebywa obecnie w izolacji. Z powodu zachowania środków bezpieczeństwa wstrzymano produkcję "Fantastycznych zwierząt 3". Wrócimy na plan po upływie terminu wymaganego przez wytyczne związane z COVID-19 - można przeczytać w oficjalnym stanowisku Warner Bros.

"Fantastyczne zwierzęta 3": Kiedy premiera filmu?

"Fantastyczne zwierzęta 3" nie doczekają się prędko premiery. Początkowo film miał trafić do kin w listopadzie 2021 roku, jednak premiera została przełożona na lato 2022 roku.

Zobacz także:  Pamiętacie Ginny Weasley z "Harry'ego Pottera"? Dzisiaj ma już 30 lat. Zobaczcie, jak się zmieniła

RadioZET.pl/Film.interia.pl