Zamknij

Wiemy, kto zastąpi Johnny’ego Deppa w serii „Fantastyczne zwierzęta“. Wybór może was zaskoczyć

26.11.2020 09:48
kadr z filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda"
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Johnny Depp został oficjalnie zwolniony z roli Gellerta Grindewalda w filmach z serii „Fantastyczne zwierzęta”. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, jaki aktor zastąpi go w charakterystycznej roli.

Johnny Depp został kilka tygodni temu został oficjalnie poproszony o zrezygnowanie z roli Gellerta Grindewalda, postaci pojawiającej się w dwóch częściach serii „Fantastyczne zwierzęta”, stanowiącej prequel do sagi o Harrym Potterze

Działanie to było wynikiem procesu sądowego w sprawie artykułu dotyczącego małżeństwa mężczyzny z aktorką Amber Heard. Depp przegrał sprawę, a sąd uznał, że artykuł, który określa mężczyznę, jako „żonobijcę” oddaje prawdziwy obraz sytuacji. Depp miał zamiar odwoływać się od wyroku, ale już poczuł konsekwencje wyroku sądu.

Czytaj także:  Johnny Depp nagrodzony na polskim festiwalu. Internauci oburzeni.

Prace na planie trzeciej odsłony cyklu już się rozpoczęły. W połowie lipca aktor dostał oficjalne pismo od wytwórni Warner Bros., w którym został poproszony o zrezygnowanie z roli. Co ciekawe – aktor został zwolniony po jednym dniu zdjęciowym, ale otrzyma pełną gażę za udział w trzeciej odsłonie. (Jego kontrakt zakładał jednak udział w pięciu częściach sagi). 

W wyniku wydarzeń związanych z Deppem, produkcja zdecydowała się o opóźnieniu premiery filmu o ponad pół roku, a wytwórnia stanęła przed zadaniem odnalezienia nowego aktora do roli słynnego maga.

Sporo mówiło się o tym, że być może Colin Farrell powinien wrócić do roli. W końcu to właśnie on wcielał się w postać, która finalnie okazała się być Grindewaldem w pierwszej odsłonie cyklu Davida Yatesa.

W środę wieczorem otrzymaliśmy jednak oficjalną informację ze strony wytwórni Warner Bros., która potwierdziła informacje przekazane przez dziennikarzy portalu Deadline.

Kto zastąpi Johnny’ego Deppa w serii „Fantastyczne zwierzęta”?

Wedle informacji zebranych przez portal, a następnie oficjalnie potwierdzonych przez studio, nowym Gellertem Grindewaldem został duński aktor Mads Mikkelsen.

Mikkelsen jest najlepiej znany z nominowanego do Oscara filmu „Polowanie” Thomasa Vinterberga, produkcji MCU „Doctor Strange”, czy roli Hannibala Lectera w serialu „Hannibal”. Gdyby nie pandemia koronawirusa i decyzja rządu o zamknięciu kin, od kilku dni moglibyśmy oglądać go także w dramacie „Na rauszu”, który został oficjalnym kandydatem Danii do oscarowej nominacji.

Aktor był ponoć pierwszym wyborem reżysera Davida Yatesa, który prywatnie jest wielkim fanem osiągnięć Duńczyka.

„Fantastyczne zwierzęta 3” – kiedy premiera?

Nowa data premiery filmu to 15 lipca 2022. Pierwotnie obraz miał trafić do kin już w listopadzie 2021.

Czytaj także:  Jude Law skomentował usunięcie Johnny'ego Deppa z obsady filmu "Fantastyczne Zwierzęta 3".

Radiozet.pl/Deadline.com