Zamknij

Aktor z "Fantastycznych zwierząt" trafił do więzienia za napaść seksualną. Jaki dostał wyrok?

17.05.2021 12:54
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - Eddie Redmayne, Jude Law, Johnny Depp, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, William Nadylam, Callum Turner, Zoe Kravitz, Ezra Miller, Claudia Kim - grafika promocyjna
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Aktor Kevin Guthrie znany z serii "Fantastyczne zwierzęta" został skazany za napaść seksualną i trafi do więzienia, gdzie odsiedzi wyrok. Ile lat spędzi za kratami?

Kevin Guthrie, który wcielił się w Abernathy'ego w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnia Grindelwalda", trafił do więzienia po tym, jak sąd uznał go winnym napaści seksualnej, do której doszło w 2017 roku. Jaki wyrok usłyszał szkocki aktor?

"Fantastyczne zwierzęta" - Kevin Guthrie w więzieniu za napaść seksualną

W świecie "Harry'ego Pottera" Abernathy był amerykańskim czarodziejem w Magicznym Kongresie Stanów Zjednoczonych Ameryki, który przeszedł na stronę złego Gellerta Grindelwalda. Dla swojego nowego pana poświęcił nawet język, by pomóc mu w ucieczce. 

Jak podaje BBC, aktor, który zagrał negatywną postać, został skazany za dopuszczenie się napaści seksualnej. Chociaż Guthrie zaprzeczał, że jest winny przestępstwa, dowody mówiły co innego. Na bieliźnie ofiary znaleziono bowiem DNA mężczyzny. Do napaści doszło w roku 2017 w mieszkaniu zajmowanym przez znajomego Guthriego - Scotta Reida, który jest również aktorem, znanym między innymi z serialu Amazona "Carnival Row". Obaj pomogli 29-letniej kobiecie, która poczuła się źle podczas imprezy.

Kevin Guthrie
fot. Angielska gra - Kevin Guthrie - kadr z serialu

Guthrie został z nią sam na sam, by "upewnić się, czy czuje się dobrze". To właśnie wtedy doszło do ataku ze strony aktora. Za ten niegodziwy czyn Guthrie został skazany na trzy lata pozbawienia wolności oraz wpisany do rejestru przestępców seksualnych. Prawdopodobnie ofiara napaści została odurzona za pomocą tabletki gwałtu wrzuconej do jej drinka.

Trzy lata w więzieniu i wpis do rejestru przestępców seksualnych to prawdopodobnie niejedyna kara dla Guthriego, który był również znany z serialu platformy Netflix "Angielska gra". Trudno sobie wyobrazić, by mężczyzna był pożądany w branży filmowej i serialowej. Prawdopodobnie nie tylko nie powróci do obsady "Fantastycznych zwierząt", ale również zakończy się jego kariera w Hollywood.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, zgłoś się pod następujące numery:

NUMER ALARMOWY: 112 

POLICJA: 997 lub 22-646-57-21 (Dyżurny Komendy Głównej Policji)

PLACÓWKA MEDYCZNA: 999

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE: Fundacja  Pomoc  Kobietom  i  Dzieciom  (bezpłatna  konsultacja  prawna,  psychologiczno-seksuologiczna,  asystentka  społeczna,  baza  danych  lokalnych  organizacji  kobiecych), tel.: (+48) 692 050 380, (+48) 602 778 548

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/BBC