Zamknij

Film o Korze: w znaną gwiazdę wcieli się aktorka z "Na dobre i na złe"? [ZDJĘCIA]

18.11.2021 07:52
Kora
fot. KAROL SEREWIS/East News

Kora otrzyma wkrótce film biograficzny. Jedna z gwiazd serialu "Na dobre i na złe" wyraziła chęć zagrania słynnej piosenkarki. Co wiemy na temat produkcji?

O serialowej lub filmowej biografii Kory mówi się już od jakiegoś czasu. Wygląda na to, że jedna z gwiazd "Na dobre i na złe" potwierdziła, że niebawem ruszą prace na planie produkcji opowiadającej o życiu słynnej piosenkarki. Aktorka wyraziła też chęć wcielenia się w Korę. Czy pasuje do roli?

Film o Korze: gwiazda "Na dobre i na złe" w roli zmarłej piosenkarki?

Kora Jackowska zmarła 28 lipca 2018 roku z powodu raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. W 2016 roku nastąpiła remisja choroby, która finalnie doprowadziła do śmierci wokalistki.

Wielu fanów chciałoby uczcić pamięć o Korze za pomocą filmu lub serialu fabularnego. Plotki na temat tego typu produkcji krążą od jakiegoś czasu i pojawiły się nawet propozycje aktorek, które mogłyby wcielić się w artystkę. Do tej pory mówiono o Małgorzacie Cieleckiej lub Oldze Bołądź. Na horyzoncie pojawiła się jednak kolejna aktorka, która chciałby zagrać Korę.

Jak podaje Se.pl, aktorka Magdalena Celmer znana między innymi widzom "Na dobre i na złe", zamieściła na Facebooku wpis, w którym napisała o plotkach na temat trwających prac nad filmem o Korze. Wyznała też, że z chęcią wystąpiłaby w głównej roli, wizualizując, jak wyglądałaby w roli głównej.

Magdalena Celmer
fot.

foto: VIPHOTO/East News

Niedawno Kamil Sipowicz - mąż zmarłej wokalistki zespołu Maanam, w jednym z wywiadów mówił, że w roli Kory powinna wystąpić debiutantka. Celmer ma już w swojej karierze kilka ról, ale na pewno nie jest tak rozpoznawalna, jak Cielecka czy Bołądź. Kandydaturę młodej aktorki poparła Karolina Korwin-Piotrowska, która zamieściła na ten temat post na swoim Instagramie.

Aktorka występuje nie tylko w "Na dobre i na złe" jako Wera, ale również grała w takich produkcjach telewizyjnych, jak "Na noże", "Na Wspólnej", czy "Prawo Agaty". Celemer ma na swoim koncie również role filmowe w "Kryształowej dziewczynie", "Czułości", czy "Zgniłych uszach". Jej ostatnią jak dotąd rolą na dużym ekranie była postać Sandry w produkcji "Wszystko dla mojej matki" z 2019 roku. 

Film o Korze: kiedy premiera?

Na razie produkcja nie została oficjalnie potwierdzona, a Magdalena Celmer wybrana do obsady filmu. Fani Kory będą musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze szczegóły dotyczące biografii jednej z najpopularniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

RadioZET.pl/Se.pl/Instagram