Zamknij

Film o Krzysztofie Komedzie. Kiedy premiera?

Redakcja
30.04.2018 10:31
Krzysztof Komeda
fot. Eastnews

Powstaje film o Krzysztofie Komedzie. Producenci nie zdradzili jeszcze tytułu, ale podano przybliżoną datę premiery. Co już wiadomo o filmie opowiadającym o jednym z najzdolniejszych polskich kompozytorów i pianistów jazzowych?

Film o Krzysztofie Komedzie. Kiedy premiera?

Film będzie opowiadał o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy. Twórcą scenariusza jest Łukasz M. Maciejewski, scenarzysta m.in. „Czerwonego pająka”. Premiera filmu przewidywana jest na koniec 2020 roku. 

Reżyserem obrazu jest Leszek Dawid, reżyser takich produkcji jak „Jesteś Bogiem”, „Pakt” czy „Nielegalni”.

Krzysztof Komeda był znany m.in. ze współpracy z Romanem Polańskim. Stworzył muzykę do wielu jego filmów, m.in. kultowego już „Noża w wodzie”, „Dwaj ludzi z szafą” czy „Gdy spadają anioły”. Jego ostatnim filmem było „Dziecko Rosemary” z 1968 roku. W tym samym roku, podczas pobytu u Polańskiego w Los Angeles, Komeda wracał z zakrapianej imprezy z Markiem Hłaską. Kompozytor przypadkowo został zepchnięty ze skarpy przez autora „Ostatniego kroku w chmurach” i zranił się w głowę. Zmarł po przewiezieniu do Warszawy w 1969 roku.

Jak informują Wirtualne Media, obraz powstaje w związku z 50. rocznicą tragicznej śmierci kompozytora. Konsultantem projektu jest Tomasz Lach, syn Zofii Komedowej-Trzcińskiej, żony Komedy. 

RadioZET.pl/SI