Zamknij

Powstanie animowany film oparty na serii gier Super Mario Bros

Redakcja
16.11.2017 22:03
Powstanie animowany film oparty na serii gier Super Mario Bros

Universal Pictures oraz studio odpowiedzialne za filmy o Minionkach pracują nad filmową adaptację kultowej serii gier o najbardziej znanym animowanym hydrauliku – Mario.

Należące do Universal Pictures Illumination Entertainment odpowiedzialne za filmy o Minionkach ma zrealizować pełnometrażowy film animowany na licencji „Super Mario Bros. Nintendo" – donosi „Wall Street Journal".

Dziennik powołuje się na źródła związane ze sprawą, zgodnie z którymi negocjacje między twórcami filmów o Gru i Minionkach a japońskim producentem gier i konsol miały trwać od ponad roku. Według doniesień "WSJ" paryskie studio Mac Guff Illumination Entertainment już przystąpiło do wstępnych prac nad animacją. Jej producentami mieliby zostać dyrektor Illumination Chris Meledandri i uczestniczący w rozmowach twórca postaci Mario Shigeru Miyamoto.

Starania o prawa do ekranizacji jednej z najpopularniejszych franczyz Nintendo miały podejmować wcześniej inne hollywoodzkie studia. O prowadzonych przez Nintendo rozmowach w sprawie filmów na podstawie własności intelektualnych firmy wiadomo od roku dzięki wypowiedzi przewodniczącego Tatsumi Kimishimy, dotychczas jednak nie wskazywano uczestników tych negocjacji. Będąca współwłaścicielem Illumination wytwórnia Universal Pictures już w 2015 zawarła z Nintendo umowę w sprawie wykorzystania postaci związanych z Mario w zarządzanych przez siebie parkach rozrywki.

Według danych firmy na całym świecie sprzedano już ponad 330 mln rozmaitych gier o wąsatym hydrauliku Mario, m.in.w ramach serii "Super Mario", "Mario Kart" i "Mario Party". Wydana pod koniec października 2017 gra "Super Mario Odyssey" na konsolę hybrydową Nintendo Switch sprzedała się w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy w ciągu trzech dni od premiery. Nintendo nie udostępniało licencji na filmy o Mario od klęski filmu aktorskiego "Super Mario Brothers" z 1993 roku

RadioZET.pl/SI/PAP