Zamknij

"Film o pszczołach" nie jest dla dzieci? Gwiazdor animacji przeprasza za seksualne odniesienia

05.10.2021 07:31
Film o pszczołach
fot. Everett Collection/East News

Czy "Film o pszczołach" nadaje się dla dzieci? Wielu widzów sądzi, że nie. Gwiazdor animacji - Jerry Seinfeld, przeprosił za zamieszczenie seksualnych aluzji.

W 2007 roku zadebiutowała animacja wytwórni DreamWorks zatytułowana "Film o pszczołach". Mimo że od jej premiery minęło wiele lat, produkcja do dziś wywołuje wiele kontrowersji. Aktor Jerry Seinfeld, który w oryginale dubbingował głównego bohatera oraz pełnił rolę jednego ze scenarzystów, odniósł się do seksualnych aluzji zawartych w filmie.

"Film o pszczołach" nie jest dla dzieci?

Produkcja opowiada o Barrym B. Bensonie - pszczole, która ma dość wykorzystywania przez ludzkość. Owad postanawia złożyć pozew do sądu przeciwko korporacjom czerpiącym zyski z produkcji miodu, który w rzeczywistości jest pozyskiwany dzięki udziałowi pracujących za darmo pszczół.

Animowana komedia zawiera wiele wątków, które trafią nie tylko do młodych widzów, ale również do starszych odbiorców. To trend wypracowany przez DreamWorks od czasów pierwszej części "Shreka", który zrewolucjonizował filmy animowane. Zdaniem wielu osób "Film o pszczołach" poszedł jednak o krok za daleko. Jak podaje NME, Jerry Seinfeld, wcielający się w Barry'ego B. Bensona był ostatnio gościem The Tonight Show. W programie pojawił się wątek animacji sprzed lat.

Aktor postanowił przeprosić za podtekst seksualny, który pojawia się między jego bohaterem a graną przez Renée Zellweger Vanessą Bloome - kobietą, która pomaga protagoniście. 

Wydaje się, że pszczoła czuje coś do dziewczyny. Nie chcemy więcej takich pomysłów w produkcjach dla dzieci.

Komik przeprosił widzów talk-show za "niewygodny aspekt seksualny" animacji. To nie pierwszy raz, kiedy osoby związane z "Filmem o pszczołach" publicznie wypowiadają się w sposób negatywny na temat jego kontrowersyjnych aspektów. Jakiś czas temu Spike Feresten - jeden ze scenarzystów produkcji, w rozmowie z The New Statesman, również odniósł się do dziwnej relacji pomiędzy pszczołą i kobietą.

Napisaliśmy jeden dialog Barry'ego i Vanessy, przeczytaliśmy go i zdaliśmy sobie sprawę, że mówi to mała pszczółka, i że ta mała pszczółka walczy z chłopakiem tej dziewczyny, więc zmieniliśmy go, zrobiliśmy wątek mniej romantycznym, bo robiło się dziwnie.

Jak widać, osoby związane z "Filmem o pszczołach" nie wspominają produkcji najlepiej ze względu na dość jednoznaczne odniesienia seksualne pojawiające się w fabule. Czy film nadaje się dla najmłodszych widzów? O tym muszą zadecydować ich rodzice.

"Film o pszczołach" - gdzie oglądać online?

Mimo kontrowersji animacja cieszy się nadal uznaniem widzów. "Film o pszczołach" w reżyserii Steve'a Hicknera i Simona J. Smitha jest dostępny na platformach Netflix, Apple TV Plus oraz Chilli. Oprócz Seinfelda i Zellweger w rolach głównych wystąpili Matthew Broderick, Patrick Warburton, John Goodman i Chris Rock.

RadioZET.pl/NME