Zamknij

Filmowe nagrody Emmy rozdane. Znamy zwycięzców

Redakcja
18.09.2018 11:49
Filmowe nagrody Emmy rozdane. Znamy zwycięzców
fot. Instagram:@televisionacad

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zdobywców statuetek Emmy w najważniejszych kategoriach konkursowych, w tym najlepszych aktorów serialowych. Czy wyniki jubileuszowej gali można uznać za zaskoczenie?

Za nami jubileuszowa, siedemdziesiąta gala rozdania nagród Emmy, przyznawanych za produkcje telewizyjne. Często nazywane "telewizyjnymi Oscarami" statuetki to najważniejsze wyróżnienie dla producentów i  aktorów serialowych. W poniedziałkową noc czasu polskiego w Microsoft Theater w Los Angeles zebrała się śmietanka światowych gwiazd. Oczywiście najmocniej rywalizowały ze sobą produkcje dwóch gigantów: HBO oraz Netflixa. Do kogo powędrowały statuetki?

Nagrody Emmy Awards 2018

W walce o nagrodę za najlepszy serial dramatyczny nic nie mogło pokonać kultowej od lat "Gry o Tron". Łącznie serial zebrał 9 statuetek, w tym za najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym. Zgodnie z oczekiwaniami został nim Peter Dinklage, czyli serialowy Tyrion Lannister. Najlepszym aktorem dramatycznym został Matthew Rhys z "Zawód Amerykanin", aktorką zaś Claire Foy ("The Crown").

Z najlepszy serial komediowy uznany został "The Marvelous Mrs. Maisel". Występująca w produkcji Rachel Brosnahan otrzymała statuetkę za najlepszą aktorkę komediową. Nagroda za rolę męską powędrowała do Billa Hadera, gwiazdy serialu "Barry". Łącznie ""The Marvelous Mrs. Maisel" mogło cieszyć się aż z 8 nagród.

W kategorii "Skecz" z łatwością zwyciężył niezmiennie popularny program rozrywkowy "Saturday Night Live", za najlepszy talk-show uznano natomiast "Last Week Tonight".

Pełną listę kategorii, nominacji oraz zwycięzców można znaleźć pod tym adresem.

RadioZET.pl/MF