Zamknij

Margot Robbie od lat walczy z Warner Bros. o filmową Poison Ivy. Czy antybohaterka DC powróci?

12.05.2021 11:27
Ptaki Nocy - Margot Robbie (Harley Quinn) - kadr z filmu DC
fot. Album Online/East News

Margot Robbie znana z roli Harley Quinn chciałby, żeby w kinowym uniwersum DC pojawiła się Poison Ivy - przyjaciółka i kochanka jej bohaterki. Czy naciski aktorki na przedstawicieli Warner Bros. zaowocują  w końcu filmem o słynnej przeciwniczce Batmana?

Margot Robbie chciałby, żeby w kolejnym filmie DC z jej udziałem zadebiutowała nowa wersja Poison Ivy. Od dawna stara się przekonać do tego przedstawicieli Warner Bros., ale na razie jej próby spełzły na niczym.

Filmy DC - Margot Robbie chce produkcji o Poison Ivy

Filmom DC od Warner Bros. daleko do produkcji Marvel Studios, ale twórcy nie poddają się i DCEU zaczyna powoli nabierać kształtów. Jednym z najjaśniejszych punktów na mapie adaptacji przygód postaci związanych z Batmanem i Supermanem jest kreacja Harley Quinn stworzona przez Margot Robbie.

Aktorka udzieliła ostatnio wywiadu dla portalu Den of Geek. Podczas rozmowy zdradziła, że marzy jej się zagrać w produkcji, w której pojawia się Poison Ivy. W komiksach DC obie antybohaterki, szczególnie ostatnimi czasy, często łączą siły. Niedawno połączyła je nawet relacja miłosna. Robbie chciałby przenieść ją na duży ekran.

Uwierzcie mi, cały czas wiercę im dziurę w brzuchu. Pewnie mają dość tego ciągłego gadania, ale ja wciąż mówię tylko: "Poison Ivy, Poison Ivy. No dalej, zróbmy ją." Bardzo chciałabym zobaczyć na ekranie związek Harley z Poison Ivy. Byłoby fajnie. Więc będę ich dręczyć.

Mówiąc ich, Robbie ma oczywiście na myśli osoby odpowiedzialne za przyszłość DCEU. Niewątpliwie byłoby ciekawie zobaczyć na dużym ekranie nowe wcielenie Poison Ivy. Do tej pory postać pojawiła się w kinie tylko raz w filmie "Batman i Robin" z 1997 roku. Wcieliła się w nią Uma Thurman. Gdyby zadebiutowała w jednym z nadchodzących filmów i została ukazana wraz z Harley Quinn jako postać LGBT, byłby to również przełom w podgatunku mainstreamowych filmów superbohaterskich, w których tego typu watki są na razie pomijane. Robbie również zwróciła na to uwagę.

Jeśli czytasz komiksy, to wiesz, że Poison Ivy i Harley są w intymnym związku. W niektórych komiksach przedstawiany jest on jako przyjaźń; w innych widać, że są one zaangażowane seksualnie jako para. Próbowałam - chciałabym, żeby Poison Ivy dołączyła do uniwersum, ponieważ związek Harley i Poison Ivy jest jednym z moich ulubionych aspektów komiksów. Chcę to eksplorować na ekranie.

Do tej pory wątek relacji miłosnej pomiędzy Harley i Ivy poza komiksami pojawił się w serialu animowanym HBO Max "Harley Quinn". Czy kiedykolwiek zostanie przeniesiony na duży ekran?

"Sucide Squad 2" - kiedy premiera?

Sugestia, że filmowa Harley Quinn również jest biseksualna pojawiła się w prologu do filmu "Ptaki Nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn" - produkcji z 2020 roku o solowych przygodach tytułowej antybohaterki. Margot Robbie powróci do roli już za kilka miesięcy w nowej wersji "Sucide Squad", której reżyserem został James Gunn. Premiera filmu w Polsce znanego jako "Legion samobójców: The Suicide Squad" została zaplanowana na 30 lipca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Den of Geek