Zamknij

Aaron Tylor-Johnson gwiazdą nowego filmu z uniwersum "Venoma". Wcieli się w Kravena Łowcę

27.05.2021 07:37
Avengers: Age og Ultron - Aaron Taylor-Johnson - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Aaron Tylor-Johnson dostał rolę Kravena Łowcy w nadchodzącym filmie Sony Pictures. To nie pierwszy tytuł oparty na komiksach Marvela w dorobku aktora. Kilka lat temu zasłynął rolą Quicksilvera w produkcji "Avengers: Age of Ultron".

Filmowe uniwersum "Spider-Mana" nabiera kształtów. Według najnowszych informacji Aaron Tylor-Johnson wcieli się w tytułową postać kolejnej produkcji Sony Pictures opartej na komiksach Marvela. Mowa o filmie o Kravenie Łowcy.

Aaron Tylor-Johnson jako Kraven

Chociaż pośród adaptacji komiksów Domu Pomysłów prym wiodą produkcje od Marvel Studios, Sony Pictures rozwija swój własny kinowy świat w oparciu o postacie związane ze Spider-Manem. Prawa do pajęczego bohatera należą bowiem do Sony i jego występy w MCU stały się możliwe dzięki porozumieniu obu wielkich firm.

Kontrakt na udzielanie postaci Spider-Mana powoli się kończy i Sony Pictures powoli przygotowuje swoje własne uniwersum Marvela, którego pierwszym krokiem był film "Venom" z 2018 roku. Niebawem zobaczymy "Venoma 2" i "Morbiusa", ale od dawna słychać głosy, że swojej własnej produkcji doczeka się również inny antagonista Spider-Mana - Kraven.

Jak podaje portal CBR, przedstawiciele Sony Pictures oficjalnie ogłosili, że znaleźli odtwórcę słynnego łowcy. Został nim Aaron Tylor-Johnson - aktor, który ma już na swoim koncie pracę przy adaptacjach komiksów. Grał bowiem główną rolę w filmowej wersji "Kick-Ass", a także wcielał się w Pietro Maximoffa/Quicksilvera w filmie "Avengers: Age of Ultron". Bliźniak Wandy Maximoff zginął jednak pod koniec filmu, więc nie ma przeciwwskazań, by Tylor-Johnson wystąpił u konkurencji.

Kraven Łowca - kim jest postać z komiksów Marvela?

Antybohater zadebiutował w 1964 roku na kartach komiksu "The Amazing Spider-Man" #15. Został stworzony przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Przez lata był ukazywany jako złoczyńca, ale szybko nabrał o wiele głębszego wymiaru. Kraven, a raczej Sergei Kravinoff, to niezwykle utalentowany, honorowy łowca, który wzmocnił swoje ciało za pomocą wyjątkowych afrykańskich roślin. Za swój główny cel postawił sobie schwytanie Spider-Mana. W swojej karierze walczył również z innymi superbohaterami, między innymi z Black Pantherem.

157
fot. foto: Marvel Comics/materiały prasowe/Venom

Fani zastanawiają się, czy ogłoszenie castingu nie jest jednoznacznym oznajmieniem, że nie dojdzie do podejrzewanego od dawna crossoveru pomiędzy kinowymi uniwersami MCU i Sony. W końcu trudno będzie wyjaśnić, że aktor wcielający się w jednego z Avengers, gra teraz wroga Spider-Mana. Z drugiej strony w "Eternals" pojawi się Gemma Chan, która wystąpiła wcześniej w "Kapitan Marvel". Jedno jest pewne. Wymarzony przez miłośników pajęczego herosa film o grupie Sinister Six, do której należał Kraven,  jest coraz bliżej realizacji.

"Kraven" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji. Reżyserem filmu został J.C. Chandor. Za scenariusz odpowiedzą Art Marcum, Matt Holloway i Richard Wenk. Datę premiery filmu o Kravenie wyznaczono na 13 stycznia 2023 roku. Wcześniej zobaczymy dwie produkcje Marvela od Sony Pictures - "Venom 2: Carnage" (17 września 2021) i "Morbius" (19 stycznia 2022).

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Sony Pictures