Zamknij

"Black Panther 2": wypadek na planie hitu Marvela. Kontuzja gwiazdy przerwała zdjęcia do filmu

08.11.2021 10:07
Black Panther - Latitia Wright - kadr z filmu Marvela
fot. LILO/SIPA/EAST NEWS

Zdjęcia do filmu Marvela "Black Panther: Wakanda Forever" musiały zostać przerwane z powodu kontuzji jednej z gwiazd - Letitii Wright. Co stało się na planie produkcji?

Przerwa w produkcji filmu "Black Panther: Wakanda Forever". Podczas zdjęć do kontynuacji hitu Marvel Studios doszło do wypadku, w wyniku którego kontuzji doznała Letitii Wright wcielająca się w Shuri. W jakim stanie jest aktorka?

"Black Panther 2": Letitia Wright doznała wypadku na planie

Chociaż latem 2020 roku zmarł Chadwick Boseman - aktor wcielający się w postać Black Panthera w filmach Marvela, szefowie studia postanowili kontynuować serię bez jego udziału. Obecnie trwają zdjęcia do filmu "Black Panther: Wananda Forever".

W sierpniu 2021 roku na planie w Bostonie doszło do wypadku, po którym Letitia Wright musiała trafić do szpitala. Początkowo zapowiadano, że kontuzja gwiazdy nie będzie miała wpływu na przebieg prac zdjęciowych. Harmonogram miał zostać tak przesunięty, by najpierw nakręcono sceny bez udziału aktorki.

Jak podaje The Hollywood Reporter, Wright nadal jest leczona z powodu kontuzji, których doznała latem tego roku. Sprawę potwierdził agent aktorki.

Letitia od września dochodzi do siebie w Londynie po urazach odniesionych na planie "Black Panther 2" i nie może się doczekać powrotu do pracy na początku 2022 roku. Letitia uprzejmie prosi, abyśmy się za nią modlili.

Wright doznała obrażeń podczas upadku, prawdopodobnie w trakcie nagrywania scen kaskaderskich. Kilka miesięcy temu sprawę skomentowała Angela Bassett, która wciela się w Ramondę.

Trochę upadła, ale nie jest tak źle. Wiesz, coś takiego wstrząsa tobą, ale ona jest małą, drobną, dziewczyną. Ale czuje się dobrze i jest gotowa do pracy.

Nie zdradzono szczegółów tego, co stało się na planie "Black Pather 2". Niewkluczone, że to właśnie wypadek z udziałem Wright przyczynił się do opóźnienia premier większości nadchodzących filmów Marvela. Być może w produkcji pojawiają się wątki, które zarysowują przyszłość MCU, a co za tym idzie, mogą zostać ujawnione wyłącznie w zaplanowanej przez twórców kolejności i z tego powodu nie zamieniono daty premiery "Wakanda Forever" z innym, późniejszym tytułem, tylko przesunięto wszystkie najbliższe filmy. 

"Black Panther 2": kiedy premiera filmu Marvela?

Produkcja w reżyserii Ryana Cooglera trafi do kin za trochę ponad 12 miesięcy - 11 listopada 2022 roku. Potwierdzono, że w rolach głównych wystąpią Danai Gurira, Angela Bassett, Dominique Thorne, Martin Freeman i Letitia Wright. Na pozostałe szczegóły dotyczące "Black Panther: Wakanda Forever" będziemy musieli jeszcze poczekać.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter