Zamknij

"Black Panther II" i "Kapitan Marvel 2" - Marvel prezentuje oficjalne opisy fabuł nowych filmów

06.05.2021 12:51
Black Panther - Chadwick Boseman - plakat filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Marvel Studios zaprezentowało oficjalne streszczenia dwóch najnowszych filmów - "Black Panther: Wakanda Forever" i "The Marvels". O czym będą te produkcje?

Marvel na początku maja 2021 zapowiedział nadchodzące produkcję Fazy Czwartej. Wśród nich są sequele dwóch hitów MCU - "Black Panthera" i "Kapitan Marvel". Jak prezentują się opisy fabularne tych produkcji?

"Black Panther: Wakanda Forever" i "The Marvels" - o czym będą nowe produkcje MCU?

Już za kilka tygodni zobaczymy pierwszy po pandemicznej przerwie film Marvel Studios - "Black Widow". To właśnie on będzie kinowym debiutem nowej fazy uniwersum. Zaraz po solowych przygodach Natashy Romanoff poznamy zupełnie nowe postacie - Shang-Chi i Eternals oraz czeka nas powrót Spider-Mana.

W związku z tym przedstawiciele Marvela postanowili zapowiedzieć pozostałe filmy MCU, które zobaczymy do roku 2023. Wśród nich znalazły się "Black Panther: Wkanda Forever" i "The Marvels". Twórcy nie tylko zaprezentowali oficjalne tytuły nadchodzących produkcji, ale również zdradzili, o czym opowiedzą.

"Black Panther: Wakanda Forever" - oficjalne streszczenie filmu Marvela

Druga część "Black Panthera" wzbudza emocje nie tylko dlatego, że widzowie ponownie odwiedzą Wakandę. Latem 2020 roku niespodziewanie zmarł Chadwick Boseman - odtwórca tytułowego superbohatera. Przedstawiciele zapowiedzieli, że nie zamierzają zastępować aktora. Fani zastanawiają się więc, w jaki sposób potoczy się sequel i co stanie się z granym przez Bosemana herosem. Co na ten temat mówi zarys fabuł filmu w reżyserii Ryana Cooglera?

"Black Panther: Wakanda Forever" od Marvel Studios będzie kontynuować eksplorowanie niezrównanego świata Wakandy i bogatych oraz różnorodnych postaci przedstawionych w pierwszej części. Produkcja ze scenariuszem reżyserowana przez Ryana Cooglera, odpowiedzialnego za "Black Panthera", trafi do kin 8 lipca 2022 roku.

Chociaż nie zdradzono zbyt wielu szczegółów fabularnych, wiadomo, że twórcy zgłębią wątki podjęte w filmie z 2018 roku. W rolach głównych wystąpią  Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett oraz Martin Freeman.

"The Marvels" - oficjalne streszczenie filmu Marvela

W sequelu "Kapitan Marvel" grana przez Brie Larson tytułowa bohaterka przestanie grać pierwsze skrzypce. Dołączą do niej dwie zupełnie nowe heroiny. Jedną z nich - Monicę Rambeau, poznaliśmy w filmie z 2019 roku. Dzięki serialowi Disney+ "WandaVision", zgłębiliśmy jej dalsze losy, jako dorosłej kobiety i dowiedzieliśmy się, jak zyskała super moce. Trzecią bohaterką będzie Kamala Khan, czyli Ms. Marvel, która zadebiutuje we własnym serialu pod koniec roku 2021. O czym będzie "The Marvels"?

W "The Marvels" od Marvel Studios wystąpi Brie Larson powracająca do roli Kapitan Marvel/Carol Danvers. Dołączą do niej Teyonah Parris, która jako dorosła Monica Rambeau została po raz pierwszy została przedstawiona w "WandaVision" oraz Iman Vellani, pojawiająca się jako Ms. Marvel w nadchodzącym serialu Disney+ o tym samym tytule. Przygotujcie się na to wydarzenia i wznieście się wyżej, dalej i szybciej w filmie wyreżyserowanym przez Nię DaCostę!

Podobnie jak w przypadku "Black Panthera II", nie zdarzono zbyt wielu informacji, ale oficjalnie potwierdzono, że głównymi bohaterkami będą Carol Danvers, Monica Rambeau i Kamala Khan. Po prezentacji logo fani jedynie podejrzewali, że tak się stanie, za sprawą niuansów ukrytych w tytule filmu. Oprócz Larson, Parris i Vellani w obsadzie pojawi się również Zawe Ashton. Nie wykluczone, że na ekranie zobaczymy też Samuela L. Jacksona i Bena Mendelsohna. Film Nii DaCosty trafi do kin 8 lipca 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Marvel Studios