Zamknij

Hulk głównym bohaterem kolejnego filmu Marvela? Jeden z seriali Disney+ może na to wskazywać

22.10.2021 09:27
Incredible Hulk - kadr z filmu Marvela
fot. Album Online/East News

Czy serial "She-Hulk" będzie prologiem do kolejnego filmu o Hulku? Według plotek Marvel szykuje adaptację głośnego komiksu "World War Hulk" . O czym opowiada seria?

Wygląda na to, że "She-Hulk" - serial Marvela stworzony na potrzeby platformy Disney+, będzie służył nie tylko wprowadzeniu do filmowego uniwersum nowej superbohaterki. Według najnowszych informacji ma też być wstępem do nowego solowego filmu o Hulku.

"Hulk 2": serial "She-Hulk" stworzy podwaliny pod nowy film Marvela?

Chociaż "Incredibile Hulk" z Edwardem Nortonem był drugą w historii produkcją MCU, fani Zielonego Giganta mogą czuć się rozczarowani. Od premiery filmu z 2008 roku, Hulk pojawiał się jedynie jako postać drugoplanowa i w przeciwieństwie do takich herosów jak Thor, Kapitan Ameryka czy Iron Man, nie doczekał się własnej serii filmowej.

Jak podaje TheGWW, w niedalekiej przyszłości wszystko może się zmienić. Według niepotwierdzonych informacji Marvel Studios pracuje obecnie nad adaptacją serii Marvel Comics "World War Hulk". Prace nad produkcją mają ruszyć w roku 2022, a serial "She-Hulk", opowiadający o kuzynce zielonego członka Avengers, ma służyć za swego rodzaju prolog do historii, która trafi na kinowe ekrany.

Seria "World War Hulk" powstała w roku 2007 i została stworzona przez Grega Paka oraz Johna Romitę Jr.-a. W komiksie tajna grupa superbohaterów znana jako Illuminati doprowadziła do śmierci ciężarnej ukochanej Hulka. Zielony Gigant, który właśnie powrócił z planety Sakaar potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, postanowił się zemścić przy pomocy grupy Warbound, do której należeli Hiroim, Korg, Elloe Kaifi, Miek, No-Name, Arch-E-5912 oraz Mung. Wkrótce dochodzi do potężnego konfliktu superbohaterów z Hulkiem i jego towarzyszami broni.

Trudno powiedzieć, w jakim stopniu fabuła komiksu będzie pokrywać się z fabułą filmu, ale jeśli plotki okażą się prawdziwe, Hulk po raz kolejny zostanie ukazany jako bestia, walcząca z ludzkością. Tym razem stanie się potężniejszy niż w filmie z 2008 roku z Edwardem Nortonem w roli tytułowej. Na razie nie wiadomo nic na temat daty premiery, ani obsady filmu, ale jeśli produkcja dojdzie do skutku w roli głównej zobaczymy zapewne ponownie Marka Ruffalo, który zastępuje Nortona od 2012 roku, czyli premiery filmu "Avengers".

Filmy Marvela: dlaczego Hulk nie doczekał się własnej trylogii?

"Incredibile Hulk" powstał we współpracy z Universal Pictures, która zajęła się również dystrybucją filmu. Mimo że Marvel Studios odzyskało prawa do postaci Hulka, Universal nadal posiada moc prawną, pozwalającą wytwórni rozprowadzać filmy z Zielonym Gigantem i tym samym czerpać z tego działania zyski. Z tego powodu od 2008 roku Marvel nie zdecydował się na solowe przygody herosa i jedynie wykorzystywał jego postać w innych seriach.

Najwidoczniej sytuacja uległa zmianie lub przedstawiciele Marvel Studios doszli do podobnego porozumienia, jak z szefami Sony Pictures - wytwórni, która z kolei posiada prawa do postaci Spider-Mana. Jedno jest pewne - MCU niebawem rozwinie się w kierunku supersilnych, zielonych postaci, o czym świadczy zbliżająca się w 2022 roku premiera serialu "She-Hulk" z Tatianą Maslany w roli tytułowej. Film "Incredibile Hulk" nie był jedyną produkcją kinową o Zielonym Gigancie. W 2003 roku powstał "Hulk" w reżyserii Anga Lee z Erikiem Baną w roli superbohatera. Nie należy on jednak do MCU.

RadioZET.pl/TheGWW