Zamknij

Filmy Marvela: kogo zagra gwiazdor "50 twarzy Greya"? Aktor spotkał się z szefami wytwórni

19.11.2021 13:21
Jamie Dornan
fot. LISA O'CONNOR/AFP/East News

Czy Jamie Dornan znany z filmu "50 twarzy Greya" dołączy do filmowego uniwersum Marvela? Aktor odbył niedawno spotkanie z szefami Marvel Studios. W kogo mógłby się wcielić?

Filmowe uniwersum Marvela wciąż się powiększa. Czy Jamie Dornan - aktor który wcielił się w tytułowego bohatera w "50 twarzach Greya" wystąpi niebawem jako jeden z nowych superbohaterów?

Filmy Marvela: Jamie Dornan nowym superbohaterem MCU?

Chociaż pandemia koronawirusa pokrzyżowała nieco plany ekspansji filmów od Marvel Studios, wyraźnie widać, że film "Aveners: Endgame" był tylko jednym z etapów kinowego świata. W roku 2021 filmowe uniwersum uzupełniono trzema produkcjami kinowymi oraz serialami dostępnymi na platformie Disney+.

W planach Marvel Studios jest jednak kilkanaście kolejnych tytułów. Szczegółów na temat wielu z nich nadal nie zdradzono. Oznacza to jednak, że w przyszłości poznamy zupełnie nowe postacie, bazujące na komiksach Marvela. Czy w jedną z nich wcieli się Dornan? Aktor w rozmowie z The New York Times zdradził, że z chęcią dołączyłby do MCU. Mało tego, odbył nawet rozmowę z przedstawicielami Marvel Studios, między innymi szefem wytwórni - Kevinem Feige'im.

Dornan odniósł się do przypadku swojego serdecznego przyjaciela - Roberta Pattinsona, który wystąpił w filmie konkurencji - zapowiedzianej na początek roku 2022 produkcji "The Batman".

Skłamałbym, gdybym nie przyznał, że czuję się jak on, a jego ludzie rozegrali to naprawdę sprytnie. Wszystko, co zrobił od "Zmierzchu", było naprawdę mądre i pięknie zagrane. (...) A ja co? Zrobiłem ze trzy filmy wojenne? Pozornie to  trochę mogło pomóc mojej popularności u widzów, którzy są heteroseksualnymi mężczyznami, ale prawdopodobnie tak się nie stało. Myślę, że trzeba być w tym świecie komiksów, aby naprawdę przyciągnąć ich uwagę.

Dornan w powyższej wypowiedzi odnosi się do zaszufladkowania, którego stał się ofiarą po udziale w adaptacji serii książek stworzonych przez E.L. James. Grający uwodzicielskiego Christiana Greya aktor stał się bożyszczem głównie żeńskiej części widowni, i mimo ról w produkcjach różniących się od "50 twarzy Greya", wciąż jest z  tą serią utożsamiany. 

Gwiazdor chciałby więc zerwać z wizerunkiem aktora wcielającego się w amantów i spróbować czegoś, co trafi do nieco innej publiczności.

Jestem bardziej ambitny, niż kiedykolwiek wcześniej to przyznałem. To jak konieczność dostarczania i zapewniania pewnych rzeczy - postawa bardzo przypominająca jaskiniowca: muszę odnieść sukces dla tych cennych małych ludzi [dzieci aktora - przyp. red.]. Poza tym odkąd zmarł mój tata, rozpalił we mnie dodatkowy ogień - dodatkowy płomień chęci odniesienia sukcesu.

Dornan jest zdeterminowany. Niewykluczone, że za jakiś czas rzeczywiście wystąpi w jednym z nadchodzących filmów Marvela. Na razie trudno jednak przewidywać, w kogo aktor mógłby się wcielić.

"The Batman": kiedy premiera?

Film w reżyserii Matta Reevesa bazuje na komiksie "Batman: Year One". Produkcja trafi do kin 4 marca 2022 roku. Oprócz Pattinsona w obsadzie "The Batman" znaleźli się Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Barry Keoghan, Jayme Lawson, Andy Serkis i Colin Farrell.

RadioZET.pl/The New York Times

hat have I done, three war movies? You'd think that might help my cause out a little bit with straight men, but probably not," the actor said. "I think you need to be in that comic-book world to really grab their attention.