Zamknij

Czy Vision powróci w kolejnych produkcjach Marvela? Paul Bettany zabrał głos w tej sprawie

17.08.2021 14:28
Captain America: Civil War - Paul Bettany - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Paul Bettany został zapytany o śmierć Vision - bohatera, w którego wcielał się w filmach Marvela i serialu "WandaVision". Czy syntezoid powróci w kolejnych produkcjach MCU?

Jaka przyszłość czeka Visiona - jednego z członków Avengers pojawiającego się w kilku filmach Marvela i bohatera serialu "WandaVision"? Czy wcielający się w herosa Paul Bettany, zasugerował, że ukochany Scarlet Witch może powrócić?

Filmy Marvela: Paul Bettany o powrocie Visiona

Chociaż filmowy Vision zadebiutował w roku 2015 w produkcji "Avengers: Age of Ultron", Paul Bettany jest obecny w kinowym uniwersum Marvela od samego początku. Zanim aktor wcielił się w syntezoida, użyczał głosu sztucznej inteligencji znanej J.A.R.V.I.S., która pomagała Iron Manowi nawigować jego zbroję. J.A.R.V.I.S. zginął jednak wraz z narodzinami Visiona, a robotyczny Avenger poległ w walce z Thanosem w "Avengers: Infinity War".

Bettany powrócił jednak do roli w pierwszym serialu Marvela stworzonym na potrzeby platformy Disney+ zatytułowanym "WandaVision". W produkcji zadebiutowała również nowa wersja syntezoida - kopia stworzona przez organizację S.W.O.R.D., by służyła jej jako żywa broń. Gwiazdor rozmawiał niedawno z portalem Deadline o swojej roli w "WandaVision" i ewentualnej przyszłości bohatera MCU.

To była piękna kulminacja tych wszystkich rzeczy, które Lizzie [Elizabeth Olsen, wcielająca się w Scarlet Witch - przyp. red.] i ja zrobiliśmy razem. Naprawdę znaleźliśmy dla siebie wspólną drogę i serial był w zupełnie innym tonie niż poprzednie filmy. Ale z Marvelem nigdy nie wiadomo, czy skończyłeś, czy nie. Więc nie chcę jeszcze nazywać tego końcem. To było jedno z najbardziej twórczych doświadczeń w moim życiu, radosne i pełne wolności. To wspaniałe widzieć, jak ten serial jest dobrze odbierany przez publiczność.

Serial "WandaVision" zdobył olbrzymie ilości pochlebnych opinii zarówno od widzów jak i krytyków. Potwierdzeniem sukcesu produkcji są 23 nominacje do nagród Emmy. Wśród nich pojawiła się również nominacja dla Bettany'ego za rolę Visiona.

Aktor co prawda nie zdradził, czy jego postać powróci do filmowego świata, ale należy pamiętać, że biały Vision ciągle istnieje w uniwersum. Niewykluczone, że w kolejnych produkcjach Marvela zobaczymy nową wersję Visiona ponownie graną przez Bettany'ego. Vision kilkukrotnie odradzał się również w komiksach Marvela, więc szanse na powrót bohatera są bardzo duże.

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

Serial "WandaVision" był wstępem do nadchodzącego filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego. Twórcy potwierdzili, że w produkcji, która ma trafić do kin 23 marca 2022 roku, oprócz Benedicta Cumberbatcha zobaczymy Elizabeth Olsen, wcielającą się w Scarlet Witch. Niewykluczone, że jedną z powracających postaci będzie również biały Vision. Zapowiedziano też, że w sequelu przygód Doktora Strange'a zobaczymy również Agathę Harkness - postać z serialu graną przez Kathryn Hahn. W pozostałych rolach wystąpią Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która prawdopodobnie wcieli się w Amerikę Chavez.

RadioZET.pl/Deadline