Zamknij

"Venom" jednak w MCU? Tom Hardy zapowiedział połączenie filmowych światów?

20.09.2021 13:42
Venom - Tom Hardy - kadr z filmu Marvela
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Czy Tom Hardy zasugerował, że w filmie "Venom 2: Carnage" pojawi się Spider-Man? W sieci pojawiła się zapowiedź, która zdaniem fanów, może na to wskazywać.

Już za niespełna miesiąc do kin trafi film "Venom 2: Carnage". Fani produkcji o superbohaterach liczą na to, że w sequelu pojawi się grany przez Toma Hollanda Spider-Man. Czy rzeczywiście tak się stanie?

"Venom 2: Carnage" - tytułowy antagonista spotka Spider-Mana?

Fani komiksów Marvela od dawna marzą o kinowym uniwersum, w którym występują wszystkie postacie Domu Pomysłów. Marvel Studios jest bardzo blisko spełnienia tego marzenia, bo obecnie posiada prawa do większości herosów z komiksowego świata. Spider-Man i postacie z nim związane należą jednak do Sony Pictures.

Od 2018 roku Sony próbuje tworzyć własne uniwersum z postaciami Marvela, jednocześnie w pewnym sensie wypożyczając Spider-Mana w produkcjach MCU. Na razie oba światy nie są ze sobą połączone. Wielu widzów liczy jednak na to, że wytwórnie poszerzą współpracę i w przyszłości dojdzie do scalenia obu uniwersów. 

Jak podaje CBR, nowa zapowiedź filmu "Venom 2: Carnage" może sugerować, że rzeczywiście tak się stanie. Na Twitterze serii pojawiła się 20-sekundowa animacja.

Za DWA tygodnie uniwersum powiększy się w "Venom 2: Carnage" - tylko w kinach od 1 października.

Zdaniem wielu fanów fraza "uniwersum powiększy się" ma wskazywać na zapowiedź dołączenia Spider-Mana do serii lub powiązania świata "Venoma" z MCU. Ten pomysł krążył w sieci od dawna, ale oliwy do ognia dodała czapka, którą jakiś czas temu na jednym z wywiadów miał na głowie Tom Hardy. Na nakryciu głowy widniało bowiem logo filmu "Spider-Man: No Way Home" - nadchodzącej produkcji, dziejącej się w MCU.

Czy powyższe poszlaki wskazują, że niebawem rzeczywiście zobaczymy połączenie obu światów? Niewykluczone, chociaż w fanowskich spekulacjach widać raczej projekcję fanów, niż rzeczywiste dowody o jeszcze ściślejszej współpracy Marvel Studios i Sony Pictures. "Powiększające się uniwersum" z zapowiedzi "Venoma 2" dotyczy zapewne poszerzenia świata przedstawionego o nowe postacie. W Filmie zadebiutują tytułowy Carnage i jego partnerka Shriek. Czapka z logo "Spider-Man: No Way Home" na głowie Toma Hardy'ego też nie powinna nikogo dziwić. Zarówno "Venom 2", jak i trzecia część przygód Spider-Mana jest dystrybuowana przez Sony, więc gadżet z siostrzanej produkcji w posiadaniu gwiazdy "Venoma" nie jest niczym zaskakującym.

"Venom 2: Carnage": kiedy premiera?

Tak czy inaczej, nie można wykluczyć, że do połączenia światów rzeczywiście dojdzie. Czy stanie się to już niedługo? Przekonamy się za kilkanaście dni. Produkcja trafi do amerykańskich kin 1 października 2021 roku. W Polsce "Venom 2: Carnage" zobaczymy dwa tygodnie później - 15 października 2021 roku. Film to ciąg dalszy opowieści o granym przez Toma Hardy'ego Eddiem Brocku - dziennikarzu, który spotkał na swojej drodze jednego z Symbiotów - kosmicznych organizmów, mogących łączyć się z innymi istotami żywymi. Po połączeniu stali się Venomem - trudnym do okiełznania antybohaterem, ratującym San Francisco. Antagonistą jest tytułowy Carnage - inny Symbiot, który postanowił połączyć się z szalonym seryjnym mordercą Cletusem Kasadym, granym przez Woody'ego Harrelsona. Venom będzie musiał stawić czoła potworowi, siejącemu rzeź.

RadioZET.pl/CBR/Twitter