Zamknij

Znamy najlepszy film Marvela w historii. Będziecie zaskoczeni

08.09.2021 13:15
Avengers: Endgame - plakat filmu Marvela
fot. Marvel Studios/ materiały prasowe

Który film Marvel Studios cieszy się najlepszymi ocenami? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć fanów kinowego uniwersum Domu Pomysłów.

W ciągu 13 lat od startu kinowego uniwersum Marvela powstało 25 filmów. Który z nich cieszy się największą popularnością wśród fanów?

Filmy Marvela: najlepsza produkcja MCU

Filmy Marvel Studios stały się unikatowym fenomenem popkulturowym, który od lat wyznacza trendy w kinie rozrywkowym. Nic więc dziwnego, że każda kolejna premiera produkcji MCU jest swego rodzaju świętem. Do kin wszedł właśnie najnowszy z nich - "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni".

Okazuje się, że produkcja o pierwszym azjatyckim superherosie jest najlepszym pod względem ocen, filmem Marvela. Przynajmniej według serwisu Rotten Tomatoes. Według agregatora film zdobył 93% świeżości krytyków i aż 98% świeżości widzów.

Shang-Chi - print screen z Rotten Tomatoes
fot. print screen z Rotten Tomatoes

Shang-Chi pokonał więc takie hity jak "Avenges: Endgame", "Black Panther", czy jednego z dotychczasowych liderów - "Spider-Man: Far From Home", który ma "jedynie" 95% świeżości. Nowa produkcja Marvel Studios to nie tylko rozpoczęcie kolejnego rozdziału MCU, ale również debiut wielu interesujących postaci oraz poszerzenie kinowego świata. Nie można też zapomnieć o ważnym elemencie, jakim jest silna inspiracja kulturą Azji, a w szczególności Chin.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": o czym jest film Marvela? 

Film opowiada o tytułowym bohaterze, który zaszył się w Stanach Zjednoczonych, by odciąć się od swojego potężnego ojca - Wenwu. Mężczyzna od bardzo wielu lat rządzi armią znaną jako Ten Rings. Tytułowe dziesięć pierścieni to nie tylko symboliczna nazwa wojsk Wenwu, ale również potężne artefakty noszone na przedramionach, które zapewniają mu nadludzką moc. Shang-Chi musi ponownie spotkać się z ojcem, by ocalić spuściznę swojej matki. Pomaga mu w tym cała rzesza zupełnie nowych postaci, które dołączyły do kinowego świata Marvela.

W filmie Destina Daniela Crettona wystąpili Simu Liu, Awkwafina, Michelle Yeoh, Fala Chen, Meng'er Zhang, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Benedict Wong oraz Tony Leung. "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" można oglądać w kinach od 3 września 2021 roku.   

RadioZET.pl/Rotten Tomatoes