Zamknij

Filmy o modzie na Netflixie, które koniecznie musisz zobaczyć

Redakcja
18.02.2019 15:15
Franca Sozzani- bohaterka filmu "Chaos and Creation"
fot. Instagram.com/nzhviva

Netflix obfituje w masę filmów, seriali i dokumentów, również tych o modzie. Nie brakuje historii o ciekawych projektantach, markach czy osobach związanych z najpoczytniejszymi magazynami modowymi. Zobaczcie, które filmy z modą w tle warto zobaczyć.

Fani mody mają w czym wybierać na Netflixie. Na platformie można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji, w których moda jest na pierwszym planie lub pełni tylko funkcję tła. Zobaczcie, które produkcje wybrać spośród licznych propozycji.

„Franca. Chaos and Creation”

Film dokumentalny, w którym główną bohaterką jest Franca Sozzani, zmarła w 2016 roku wieloletnia redaktor naczelna włoskiego  „Vogue'a. Film zrealizował syn Franki – Francesco Carrozzini. To bardzo szczera opowieść o jednej z najbardziej wyrazistych redaktor naczelnych „Vogue”, której pomysły były nieco szalone, kontrowersyjne i nie wszystkim się podobały. Franca chciała przekazać ludziom, że moda to nie tylko piękne ubrania na wybiegu i dodatki. Również dzięki niej można mówić o sprawach społeczno-politycznych. W filmie Franca opowiada również o swoim dzieciństwie, ojcu czy mężczyznach jej życia. Poruszający i wciągający obraz, nie tylko dla fanów mody.

„Jeremy Scott: The People's Designer”

Wciągająca historia amerykańskiego projektanta i dyrektora kreatywnego Moschino. Dokument przeprowadza nas przez dzieciństwo Scotta na farmie w Missouri, do posady dyrektora kreatywnego w firmie Moschino. W produkcji można zobaczyć m.in. materiały z przygotowań do pokazów oraz wypowiedzi bliskich amerykańskiego projektanta.

 – Chcę żyć, imprezować, bawić się, tworzyć moment  – mawia dyrektor kreatywny Moschino. O jego fenomenie opowiadają też w filmie gwiazdy, z którymi przyjaźni się projektant, m.in. Miley Cyrus,  Rihanna czy Katy Perry.

„American Crime Story”

9-odcinkowy serial skupia kulisy głośnych spraw kryminalnych. Fani mody z pewnością kojarzą historię zabójstwa Gianniego Versace, który został zastrzelony przed swoim domem na Florydzie przez seryjnego mordercę Andrew Cunanana. Fabularyzowany odcinek o Versace poświęcony jest kulisom pościgu za Cunananem, który oprócz pozbawienia życia Versace, zamordował jeszcze cztery inne osoby. W rolach głównych można zobaczyć m.in. Penelope Cruz i Ricky'ego Martina.

„House of Z”

To dokument, który przedstawia sukces, upadek, a następnie „powrót do modowej gry” 38-letniego projektanta Zaca Posena. Bardzo ciekawie pokazana historia cudownego dziecka Nowego Jorku, który błyskawicznie wspiął się na szczyt listy ulubionych projektantów gwiazd, później z niej spadł, ale powrócił. Jego kreacje uwielbiają m.in. Cameron Diaz, Natalie Portman czy Naomi Campbell.

„Kultowe ciuchy”

To 12-odcinkowy serial, w którym projektant zabiera widzów w niezwykle ciekawą podróż. Podczas jej trwania wyjaśnia najważniejsze elementy ubioru streetwear oraz trendy modowe z całego świata. W poszczególnych odcinkach dowiadujemy się co nieco o jeansach, skórzanych kurtkach czy też przyglądamy się garniturom z różnych regionów i epok.

RadioZET.pl/ SW