Zamknij

Filmy o napadach na bank: najlepsze produkcje o okradaniu banków. TOP 10

05.01.2021
Aktualizacja: 25.01.2021 12:00
Młoda para relaksuje się na kanapie i ogłada film o napadach na bank
fot. Shutterstock

Filmy o napadach na bank to trzymające w napięciu produkcje sensacyjne, ale i przezabawne komedie. Niektóre z filmów o okradaniu banków przeszły nawet do historii! Sprawdź, jakie produkcje o napadzie na bank znalazły się w naszym zestawieniu!

Skok na bank to jeden z najpopularniejszych motywów wykorzystywanych przez twórców filmów sensacyjnych. Nic dziwnego, to przecież gwarancja trzymającego w napięciu kina! W dodatku filmy o napadach na bank mogą różnić się nie tylko samym sposobem przeprowadzenia skoku, ale również jego powodzeniem czy motywami, którymi kierują się złodzieje.

Skok na bank w filmie - czyli jak się sprytnie obłowić albo… przeżyć

Niektórzy bohaterowie takich filmów napadają na bank w celu szybkiego wzbogacenia się. Innych zmusza do tego trudna sytuacja albo groźne konsekwencje w przypadku braku podporządkowania się. Niezależnie od tego, jaką historię wymyślili swoim bohaterom scenarzyści, to jedno jest pewne: filmy o napadach na bank zawsze trzymają nas w napięciu, zaskakując zwrotami akcji i wybuchowym finałem.

Najlepsze filmy o napadach na bank - ranking TOP 10

Sprawdź, jakie filmy o okradaniu banków zebraliśmy w naszym rankingu. To zarówno wciągające sensacje i klasyki kina gangsterskiego, jak i przezabawne komedie. Od którego z tych filmów o skoku na bank zaczniesz seans?

1. „Gorączka” (1995)

Stary złodziejski wyga Neil McCauley (Robert de Niro) organizuje zuchwały napad na opancerzoną furgonetkę przewożącą fortunę. Mimo doskonałego przygotowania, plan może nie wypalić, bo złodziejowi po piętach depcze detektyw Vincent Hanna (Al Pacino), zdeterminowany, by wsadzić go za kratki.

Zobacz także:  Najlepsze filmy sensacyjne. TOP 10 klasyków filmu akcji

2. „Bonnie i Clyde” (1967)

Kultowy film o perypetiach prawdziwej pary przestępców, którzy w latach 30. terroryzowali prowincjonalną Amerykę swoimi zuchwałymi napadami na banki, sklepy i stacje benzynowe. W pościg za Bonnie i Clydem wyruszają policjanci z kilku stanów. Czy parze rzezimieszków uda się ich przechytrzyć raz jeszcze?

3. „Iluzja” (2013)

Agenci FBI prowadzą śledztwo przeciwko grupie zuchwałych iluzjonistów. Dzięki wyćwiczonym sztuczkom i trikom magikom udaje się przeprowadzić serię zaskakujących napadów na bank. Co ciekawe, ukradzione pieniądze iluzjoniści... rozdają publiczności w czasie swoich występów.

4. „Baby Driver” (2017)

Bohater filmu to młody chłopak, który chce zerwać z kryminalną przeszłością i zacząć normalne życie. Ma jednak pecha, bo zostaje zmuszony przez mafijnego bossa do udziału w napadzie, który nie ma szans na powodzenie.

5. „Plan doskonały” (2006)

Dalton, przestępca z wieloletnim doświadczeniem, przeprowadza napad na bank. Jego opracowany w najdrobniejszym szczególe plan mocno się jednak komplikuje, gdy placówkę otacza kordon policji, a negocjację ze złodziejem rozpoczyna zarówno policyjny negocjator, jak i pewna kobieta, która działa na zlecenie bardzo wpływowych ludzi.

6. „Na bank się uda” (2019)

Trzech emerytów przeprowadza napad na bank. Kiedy na miejsce przyjeżdża policja, okazuje się jednak, że... nic nie zginęło. Ale czy aby na pewno?

7. „Vabank” (1981)

Warszawa, lata 30. XX wieku. Słynny kasiarz Kwinto wychodzi z więzienia i natychmiast rozpoczyna obmyślać zemstę na Kramerze, właścicielu banku, przez którego został aresztowany.

8. „The Highwaymen” (2019)

Dwaj policjanci (w tych rolach Kevin Costner i Woody Harreleson) decydują się wrócić z zasłużonej emerytury, by zająć się jeszcze jedną sprawą. A ta jest naprawdę wyjątkowa, bo chodzi o ujęcie... Bonnie i Clyde'a.

9. „Pieskie popołudnie” (1975)

Dwaj przyjaciele przeprowadzają napad na bank, którego efekt jest jednak rozczarowujący, bo w skarbcu nie ma fortuny, której się spodziewali. Kiedy budynek banku otacza policja, rabusie postanawiają pójść na układ z przetrzymywanymi przez siebie zakładnikami.

10. „Miasto złodziei” (2010)

Na skutek nieprzewidzianych okoliczności, szajka Douga (Ben Affleck) porywa jedną z zakładniczek przetrzymywanych w trakcie napadu na bank. Dziewczyna, nie mając pojęcia, że mężczyzna to jej oprawca, powoli zaczyna się w nim zakochiwać. 

Zobacz także: Filmy akcji: 6 najlepszych produkcji, które musicie obejrzeć