Zamknij

Filmy świąteczne dla dzieci 2021. Co obejrzeć z najmłodszymi? [LISTA]

22.12.2021
Aktualizacja: 22.12.2021 14:52
Rodzina oglądająca świąteczne filmy
fot. Shutterstock

Czas świąt Bożego Narodzenia sprzyja wspólnemu oglądaniu filmów. Wybraliśmy tytuły, które szczególnie przypadną do gustu najmłodszym, ale spodobają się także rodzicom. Oto 5 filmów świątecznych dla dzieci.

Filmy świąteczne dla dzieci 2021. Co obejrzeć z najmłodszymi? Zimowe wieczory w 2021 roku, które powinniśmy spędzać w domu, są idealną okazją do oglądania filmów. To dobry moment, by obejrzeć coś wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny. Filmy świąteczne przeznaczone dla dzieci są ciepłe, niezwykle empatyczne, a do tego wzruszające. Zdradzamy, które filmy świąteczne dla maluchów są warte obejrzenia. 

Zobacz także:  Filmy świąteczne na Netflixie. Co można obejrzeć na platformie przed Bożym Narodzeniem? [LISTA] 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Filmy świąteczne dla dzieci 2021. Co obejrzeć z najmłodszymi? 

Dzieci szczególnie uwielbiają święta Bożego Narodzenia. Świat filmu wielokrotnie myślał o najmłodszych w kontekście tworzenia bożonarodzeniowych produkcji. Na przestrzeni lat powstało wiele filmów świątecznych dla dzieci. Możemy je znaleźć na niemal każdej platformie streamingowej. Przedświąteczny czas warto wykorzystać na wspólne oglądanie filmów. Zdradzamy, które tytuły przypadną do gustu najmłodszym, ale także im rodzicom.

"Ekspres Polarny" (2004), reż. Robert Zemeckis

"Ekspres Polarny" to wzruszająca opowieść o chłopcu, który nie wierzy w magię świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zmienia się, gdy udaje się w podróż pociągiem do siedziby Mikołaja. Produkcja w ogóle się nie zestarzała - od lat zachwyca kolejne pokolenia widzów. "Ekspres Polarny" jest dostępny do obejrzenia na Netflxie.

Zobacz zwiastun "Ekspresu Polarnego":

"Artur ratuje Gwiazdkę" (2011), reż. Sarah Smith

"Artur ratuje Gwiazdkę" to kolejny tytuł, który podbija serca najmłodszych widzów. Jest to opowieść o losach syna Świętego Mikołaja. Artur postanawia dostarczyć dziecku zapomniany prezent. Film daje nadzieje dzieciom, że nikt nie zostaje pomięty w święta. Film "Artur ratuje Gwiazdkę" jest dostępny na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu "Artur ratuje Gwiazdkę":

"Opowieść wigilijna" (2009), reż. Robert Zemeckis

"Opowieść wigilijna" to drugi film w reżyserii Roberta Zemeckisa w tym zestawieniu. "Opowieść wigilijna" to dobrze znana historia stworzona przez Charlesa Dickensa. Film o tyle ważny, że przypomina o największych wartościach w życiu. To prawdziwa lekcja wrażliwości dla całej rodziny.

Zobacz zwiastun filmu "Opowieść wigilijna":

"Kevin sam w domu" (1990), reż. Chris Columbus

"Kevin sam w domu" to prawdziwy klasyk. Produkcja ma już 30 lat, jednak jest wyświetlana w telewizji w każde święta. Tym samym film zdobywa uznanie coraz to młodszych pokoleń. Jest to historia rezolutnego Kevina, o którym zapomina rodzina i wyjeżdża bez niego na wakacje. Chłopiec musi sobie poradzić sam w domu. "Kevin sam w domu" zostanie wyemitowany w Wigilię, 24 grudnia 2020 roku na Polsacie.

Zobacz zwiastun filmu "Kevin sam w domu":

"Pada Shrek" (2007), reż. Gary Trousdale

Shrek to jedna z najpopularniejszych postaci w historii filmów dla dzieci. W świątecznej wersji zielony ogr chce spędzić święta w spokoju, w otoczeniu jedynie najbliższej rodziny. Szybko okazuje się, że jego przyjaciele nie wyobrażają sobie, że mogłoby ich zabraknąć. Film "Pada Shrek" jest dostępny do obejrzenia na Netflixie:

Zobacz zwiastun filmu "Pada Shrek":

Zobacz także:  Filmy świąteczne na HBO GO. Co warto obejrzeć przed Bożym Narodzeniem? [LISTA] 

RadioZET.pl