Zamknij

Finał „Master Chef” 2018: Co wydarzyło się w ostatnim odcinku? Kto wygrał?

Redakcja
10.12.2018 11:05
Finał „Master Chef” 2018: Co wydarzyło się w ostatnim odcinku? Kto wygrał?
fot. Instagram:@masterchef_tvn

Za nami finałowy odcinek siódmej edycji kulinarnego show „MasterChef”. Trójka finalistów stoczyła walkę o główną nagrodę: 100 tysięcy złotych oraz kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Kto zwyciężył?

W niedzielę, 9 grudnia wyemitowany został czternasty, finałowy odcinek siódmej edycji kulinarnego show „MasterChef”. W ostatecznej rozgrywce rywalizowała trójka uczestników: Laurentiu „Lorek” Zadiu, Olga Nguyen oraz Martyna Chomacka. Główną nagrodą w programie była nie tylko statuetka dla najlepszego kucharza, ale również czek na 100 tysięcy złotych oraz możliwość wydania autorskiej książki kucharskiej.

Finałowa dwójka
fot. Instagram:@masterchef_tvn

Finał „Master Chef” 2018: co działo się w finale?

Pierwszym zadaniem, przed jakim stanęli finaliści, było przygotowanie gołąbków w zaledwie 30 minut. Zdecydowanie najlepiej z potrawą poradził sobie Lorek, którego komplementowała Anna Starmach.

– Z jednej strony klasyka, a z drugiej jakie to nowe i oryginalne!

Nieco gorzej poradziła sobie Ola, natomiast danie Martyny nie zachwyciło jurorów. Magda Gessler uznała jej gołąbki za „mało gołąbkowate”.

W kolejnej konkurencji należało przygotować stek z polędwicy wołowej. Uczestnicy ponownie mieli na to jedynie pół godziny. Okazało się, że stek Lorka był za mało wysmażony i to on zajął ostatnie miejsce. Najbardziej jurorom przypadło do gustu danie Oli, Martyna znalazła się pośrodku stawki.

Trzecia konkurencja polegała na przygotowaniu tradycyjnego deseru tiramisu. Zadanie było o tyle ciekawe, że żaden z finalistów wcześniej go nie przygotowywał. Najlepiej poradziła sobie Ola, która zdecydowała się na eksperyment i dodała do deseru pomidory. Drugie miejsce zajął Lorek, ostatnie zaś Martyna. To właśnie ona musiała pożegnać się z finałem. Walkę o zwycięstwo stoczyli Lorek i Ola.

Kto wygrał w finale „MasterChef” 2018?

Ostatnie zadanie polegało na przygotowaniu trzech zestawów przystawek i trzech dań głównych. Lorek zachwycił jurorów makrelą w liściach nori, natomiast Ola popisała się swoją wersją ozorów wieprzowych. Na stole pojawił się również między innymi comber jagnięcy i wędzona dorada. Walka była bardzo zacięta, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Finałowy odcinek „MasterChefa” wygrała Ola Nguyen.

ZOBACZ: Olga Nguyen. Kim jest zwyciężczyni "MasterChef" 2018?

Ola Nguyen
fot. Instagram:@masterchef_tvn

RadioZET.pl/MF