Zamknij

Finał "Top Model 8" był ustawiony? TVN odpowiedziało na zarzuty widzów

Judyta Wanicka
28.11.2019 12:34
Finał Top Model 8
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Finał "Top Model 8" wygrał Dawid Woskanian, choć to Olga Kleczkowska była uważana za faworytkę. Widzowie zastanawiają się, dlaczego Olga nie wygrała skoro była lepsza w ocenach jury. Pojawiły się nawet komentarze, że finał "Top Model 8" był ustawiony. W końcu głos w sprawie zabrała stacja TVN.

Finał "Top Model 8" wzbudził mnóstwo emocji wśród widzów. Zwyciężył Dawid Woskanian, 20-letni uczestnik cierpiący na zespó Tourette'a. Jego zdjęcia z sesji podobały się jurorom, lecz nie tak bardzo jak Olgi Kleczkowskiej, od początku uważanej za murowaną kandydatkę do tytułu Top Model. To ona zdobyła najwięcej punktów od jury. Mimo to nie wygrała programu. Widzowie nie kryli zaskoczenia. Pojawiły się nawet komentarze, że finał "Top Model" był ustawiony, żeby zwyciężył chłopak zmagający się z chorobą.
Top Model 8: Zamieszanie po finale. Wygrana Dawida Woskaniana wywołała burzę. „To była ustawka”

Top Model 8: finał był ustawką? TVN wyjaśnia zasady wyłaniania zwycięzcy

Widzowie, którzy oglądali poniedziałkowy finał "Top Model 8", nie kryją zawodu. Dawid Woskanian, mimo że radził sobie świetnie, według internautów nie powinien był zająć pierwszego miejsca. Po pierwsze 20-letni zwycięzca nie pokonał Olgi w punktach od jury, a po drugie - jak podkreślają spostrzegawczy fani - chwilę przed zakończeniem głosowania Dawid przegrywał z Olgą w głosowaniu widzów.

To jest ustawka, 10 min przed końcem programu Olga miała 20% głosów więcej niż Dawid – czytamy na oficjalnym profilu "Top Model".

Po burzliwej dyskusji, jaka przetoczyła się przez Instagram, na oficjalnym profilu "Top Model" pojawił się post wyjaśniający, dlaczego to nie Olga wygrała w finale.

Podsumowanie finałowej punktacji: w głosowaniu jury Olga zdobyła najwięcej punktów. Dawid dostał największe wsparcie od widzów w głosowaniu SMS i online. Stąd remis. A w tym przypadku (według regulaminu) zwycięża osoba, która dostała najwięcej Waszych głosów. I wszystko jasne - czytamy we wpisie.

Niestety wyjaśniania produkcji nie zdołały przekonać części zawiedzionych.

Chcę zobaczyć te głosy...

Nie uwierzę, że Dawid miał więcej niż Olga za głosy widzów.

Szkoda tylko, że nie wygrywa osoba z oczywistym potencjałem na zrobienie realnej kariery... Niestety Dawid jej nie zrobi, co już pokazał odcinek w Stambule i obawy projektantów o to, że chłopak może źle wypaść na pokazie przez chorobę. Znowu odbył się żałosny "festiwal litości".

RadioZET.pl/jw