Zamknij

Finalista „Mam talent” w śpiączce. Rodzina apeluje o pomoc

Redakcja
30.01.2019 11:13
Finalista „Mam talent” w śpiączce. Rodzina apeluje o pomoc
fot. Instagram:@pokaz_akrobacji_w_kole_nieklan

Finalista „Mam talent” Patryk Niekłań jest w stanie śpiączki. Akrobata, który w finale programu zajął trzecie miejsce, miał bardzo poważny wypadek samochodowy. Najbliższa rodzina i fundacja „Schody do nieba” wystosowali apel o pomoc.

Patryk Niekłań to pochodzący ze Starachowic 31-letni akrobata, specjalizujący się w wykonywaniu ewolucji na obręczy. Jego wyczyny zachwyciły jurorów „Mam talent” i zapewniły mu występ w finale show, który odbył się 1 grudnia 2018 roku. Patrykowi nie udało się zdobyć głównej nagrody, zajął jednak wysokie trzecie miejsce. Dzień później, kiedy finalista wracał do rodzinnego miasta, wydarzyła się tragedia.

Auto prowadzone przez akrobatę wpadło w poślizg na odcinku drogi wojewódzkiej numer 631 między Warszawą a Nieporętem i uderzyło w drzewo. Uderzenie było tak potężne, że strażacy musieli rozcinać karoserię, aby wydostać kierowcę z pojazdu. Świadek zdarzenia relacjonował, że wypadek wyglądał bardzo poważnie. 31-latek trafił do jednego z warszawskich szpitali, a następnie został przewieziony do Olsztyna. Niestety stan poszkodowanego jest bardzo ciężki.

Patryk Niekłań w Mam Talent
fot. Instagram:@pokaz_akrobacji_w_kole_nieklan

Finalista „Mam talent” jest w śpiączce

Jak informuje „Echo dnia”, akrobata jest w stanie śpiączki i został przewieziony do kliniki „Budzik dla dorosłych” Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie. Wymaga całodobowej opieki, rehabilitacji i pielęgnacji. Czuwa przy nim najbliższa rodzina, między innymi żona Anna z 3-miesięczną córeczką Hanną, oraz ojciec.

ZOBACZ: Sukces kliniki "Budzik dla dorosłych". Pierwszy pacjent wybudził się ze śpiączki

Małżonka, fundacja „Schody do nieba” oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach apelują o pomoc dla Rafała. Odpowiednia opieka i pomoc w powrocie akrobaty do funkcjonowania będzie bardzo kosztowna. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji „Schody do nieba” (KRS 0000397465), numer konta: 92 1090 1186 0000 0001 1727 2544. Żona akrobaty zachęca również osoby zainteresowane pomocą do przekazywania 1 procenta podatku.

RadioZET.pl/MF