Zamknij

„Finch“ – film z Tomem Hanksem od reżysera „Gry o tron” w rękach Apple TV+. Kiedy premiera?

04.05.2021 13:03
Nowiny ze świata - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Netflix

„Finch“ to najnowszy film z Tomem Hanksem w roli głównej, który trafi na platformę streamingową Apple TV+. Co już wiemy o produkcji? Kiedy premiera?

„Finch” trafi do biblioteki serwisu Apple TV+. Produkcja z udziałem Toma Hanksa znana była dotychczas pod tytułem „BIOS”. Jest to historia science-fiction opowiadająca o inżynierze robotyki. Od 10 lat przebywa on w podziemnym bunkrze ze swoim psem, po tym jak Ziemia stała się niezdolna do zamieszkania w wyniku kataklizmu wywołanego działaniami słońca. Mężczyzna stworzył własny świat w bunkrze, a teraz zastanawia się, co będzie z jego psem po jego śmierci. Decyduje się więc stworzyć robota, który zajmie się czworonogiem. 

Kiedy jednak w wyniku nieoczekiwanego zdarzenia bohaterowie będą musieli opuścić bunkier, wyruszą na niebezpieczną wędrówkę przez zachodnie wybrzeże USA. Podczas wyprawy Finch będzie chciał nauczyć swojego robota radości życia.

Film sygnowany jest nazwiskiem Miguel Sapochnika, reżysera odpowiedzialnego za najlepsze odcinki serialu „Gra o tron”, w tym uznawany za najwybitniejszy ze wszystkich, nagrodzony wieloma nagrodami Emmy oraz innymi wyróżnieniami, „Bitwa Bękartów” z 6. sezonu serialu HBO.

Zobacz także

„Finch” – obsada i ekipa 

Reżyserem jest wspomniany już Miguel Sapochnik, a scenariusz powstał pod okiem debiutujących scenarzystów: Craiga Lucka i Ivorego Powella, znanego z pracy w roli producenta przy „Łowcy androidów” i „Obcym”. Jednym z producentów filmu „Finch” będzie zaś Robert Zemeckis.

Na ekranie, poza Hanksem, zobaczymy także Caleba Laundry’ego Jonesa, znanego z „Uciekaj!”, czy „Trzech billboardów za Ebbing, Missouri”, Skeeta Ulricha („Riverdale”, „Krzyk”), Samirę Wiley („Opowieść podręcznej”),  Alexis Raben („Miss Marca”) czy Johna Donahue („Atlac chmur”, „Most szpiegów”).

„Finch” – kiedy premiera? 

Dokładna data premiery filmu nie jest na razie znana. Dziennikarze portalu Deadline, którzy jako pierwsi poinformowali o zakupie produkcji, sugerują jednak, że premiera może odbyć się pod koniec roku, w sezonie oscarowym, gdyż twórcy będą liczyć na nominacje do prestiżowej nagrody. Warto przypomnieć, że "Finch" to już drugi film z udziałem Hanksa, który po walce dystrybutorów o prawa do emisji, trafiła w ręce Apple TV+. Poprzednia - film "Misja Greyhound" dostała nominację do Oscara 2021 w kategorii Najlepszy Dźwięk. 

Czytaj także: „The Mosquito Coast” – nowy serialowy hit od AppleTV+ z pełnym zwiastunem [WIDEO]

RadioZet.pl/Deadline