Zamknij

Oscar Isaac i Jake Gyllenhaal gwiazdami filmu o powstaniu "Ojca chrzestnego"

01.10.2020 16:17
Oscar Isaac i Jake Gyllenhaal gwiazdami filmu o powstaniu "Ojca chrzestnego"
fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News, AP/Associated Press/East News

Oscar Isaac i Jake Gyllenhaal zagrają w filmie "Francis And The Godfather" - dokumencie opowiadającym o powstaniu kultowego filmu "Ojciec chrzestny". Co wiemy o produkcji? Kiedy premiera filmu "Francis And The Godfather"? Poniżej znajdziecie pierwsze szczegóły.

"Francis And The Godfather" to film dokumentalny opowiadający o kulisach powstania jednego z najbardziej cenionych filmów w dziejach kinematografii - "Ojca chrzestnego" w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Jak właśnie ogłoszono, w jednych z głównych ról wystąpią Oscar Isaac (seria "Gwiezdne wojny") i Jake Gyllenhaal ("Labirynt").

"Francis And The Godfather" - co wiemy o produkcji?

"Francis And The Godfather" opowie o burzliwym procesie powstawania kultowego dzieła Coppoli. W trakcie seansu przyjdzie nam śledzić liczne potyczki między młodym reżyserem (Coppola), a doświadczonym producentem i ówczesnym szefem studia Paramount Pictures (Robert Evans). Główną osią ich konfliktu był fakt, iż producent nie chciał początkowo angażować do filmu młodego, niezbyt jeszcze znanego Ala Pacino i "przebrzmiałego" Marlona Brando.

Zobacz także

"Francis And The Godfather" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu jest Barry Levinson (twórca takich filmów jak "Rain Man" i "Fakty i akty"), scenariusz zaś napisał Andrew FarotteOscar Isaac wcieli się w rolę Francisa Forda Coppoli, a Jake'a Gyllenhaala poznamy jako Roberta Evansa. Obecnie nie wyznaczono jeszcze daty premiery filmu "Francis And The Godfather".

Zobacz także