Zamknij

Franciszek Pieczka kończy 90 lat! [GALERIA]

Redakcja
18.01.2018 14:11
Franciszek Pieczka
fot. EAST NEWS

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 roku i dziś obchodzi swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Aktor znany jest z wielu świetnych ról, m.in. niezapomnianego Gustlika w „Czterech pancernych i psie”. Zagrał też w „Weselu”, „Ziemi obiecanej”, „Chłopach”, „Przyjacielu wesołego diabła” czy kultowej komedii „Hydrozagadka”.

Franciszka Pieczkę z całą pewnością nazwać można prawdziwym weteranem polskiej kinematografii. Bogata filmografia, pełna wyjątkowych ról - filmowych, serialowych i teatralnych, ogromne doświadczenie oraz liczba prestiżowych nagród, którą zdobył ten aktor, mówią same za siebie.

Z okazji urodzin Franciszka Pieczki przypominamy aktora na zdjęciach z dawnych lat.

18 stycznia 2018 Franciszek Pieczka kończy 90 lat. Urodził się i wychowywał w Godowie - wsi na Górnym Śląsku - jako najmłodszy z sześciorga rodzeństwa. Przez wiele lat był organistą w miejscowym kościele. Kinem interesował się od najmłodszych lat, a na seanse filmowe do kina w Wodzisławiu chodził pieszo. Po II wojnie światowej zdecydował się na studia aktorskie. W 1954 roku ukończył PWST w Warszawie. Swój debiut na deskach teatru zaliczył w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Potem, w latach 1955-1964, grał w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie. Obecnie jest aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie.

Życzymy panu Franciszkowie Pieczce wszystkiego, co najlepsze.

RadioZET.pl/SA