Zamknij

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt. Francuski aktor usłyszał poważne zarzuty

24.02.2021 09:13
Gerard Depardieu
fot. ISOPIX/East News

Gerard Depardieu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy francuskiego kina. Aktor został oskarżony o gwałt i napaść seksualną, do czego miało dojść w 2018 roku. Jak podaje TVN24 - prawnik francuskiego aktora zaprzecza, że Depardieu miał dokonać zarzucanych czynów.

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt. Francuski aktor usłyszał poważne zarzuty. 72-latek zaprzecza jednak tym doniesieniom, uważając, że są wyssane z palca. Paryska prokuratura podaje, że do przestępstw miało dojść w 2018 roku. Pierwsze zarzuty Depardieu usłyszał pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Idris Elba zdradza pierwsze szczegóły dotyczące filmu "Luther"

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt. Francuski aktor usłyszał zarzuty

Gerard Depardieu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci francuskiego kina. Wystąpił w ponad 200 filmach, otrzymał Złoty Glob za rolę w kultowej "Zielonej karcie". Natomiast za rolę w "Cyrano de Bergerac" zyskał nominację do Oscara dla najlepszego aktora. Jego kariera może przejść duży kryzys - Depardieu został oskarżony o poważne przestępstwo.

Prokuratura w Paryżu podała, że Gerard Depardieu jest oskarżony o gwałt i napaść seksualną. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła 22-letnia wtedy aktorka i tancerka. Kobieta podała, że została dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przedstawienia teatralnego. Do wydarzenia miało dojść w rezydencji 72-latka w VI dzielnicy Paryża w sierpniu 2018 roku.

Aktor miał usłyszeć pierwsze zarzuty w grudniu 2020 roku, jednak nie został wtedy zatrzymany. Prawnik Depardieu, Herve Temime, zaprzecza, że aktor jest winny zarzucanemu mu czynu. Na finał tej sprawy przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

Gerard Depardieu: w których filmach można zobaczyć aktora?

Gerard Depardieu ma na swoim koncie ponad 200 ról. Polscy widzowie na pewno kojarzą go z takich tytułów jak: "Ostatnie metro", "Cyrano de Bergerac", "Zielona karta", "Czysta formalność", "Człowiek w żelaznej masce", "Nędznicy" czy "Asterix i Obelix".

Zobacz także: Netflix zapowiada "Havoc": mroczny kryminał z Tomem Hardym w obsadzie. Kiedy premiera?

RadioZET.pl/tvn24.pl