Zamknij

Wyrzucona przez Disneya gwiazda "The Mandalorian" powraca w nowym filmie. Znamy szczegóły produkcji

16.08.2021 13:04
Gina Carano
fot. NICK AGRO/AFP/East News

Gina Carano - aktorka, która straciła pracę w serialu "The Mandalorian" za szkodliwe wpisy w mediach społecznościowych, powraca w nowej roli. O czym jest nadchodząca produkcja?

Gina Carano zagra główną rolę w thrillerze, za którego scenariusz odpowie Eric Red - filmowiec znany z takich produkcji jak "Zły wpływ księżyca", "Części ciała" czy "Autostopowicz". O czym będzie nadchodzący film?

Gina Carano w nowym filmie. O czym opowie thriller?

W lutym 2021 roku przedstawiciele Lucasfilm oficjalnie ogłosili, że Gina Carano nie jest już zaangażowana w kolejne sezony serialu "The Mandalorian". Aktorka wcielała się w hicie Disney+ w łowczynię nagród imieniem Cara Dune. Powodem zwolnienia Carano był wpis, w którym porównała sytuację konserwatystów, do których sama się zalicza, do prześladowań Żydów przez nazistów. Osoby dotknięte przez post gwiazdy, która wykorzystała historyczną tragedię jako paralelę do spolaryzowanego dyskursu obecnego we współczesnej polityce, wyraziły swój głośny sprzeciw tego typu praktykom. Głos oburzenia został wysłuchany i Carano straciła pracę.

Dobę po wyrzuceniu z obsady "The Mandalorian", aktorka zapowiedziała współpracę z kontrowersyjnym prawicowym komentatorem politycznym i pisarzem Benem Shapiro. Wspólnymi siłami mieli powołać do życia film. Jak podaje Deadline, przedsięwzięcie nabiera kształtów. Carano wystąpi w roli głównej niezatytułowanego jeszcze thrillera, w którym motywem przewodnim będzie zemsta.

Film zostanie oparty na powieści "White Knuckle" autorstwa Reda. Fabuła opowiada o kobiecie o silnej woli, która przetrwała atak seryjnego mordercy - kierowcy ciężarówki o pseudonimie "White Knuckle". Trauma spowodowana przez potworne spotkanie oraz nieudolność policji przy próbie schwytania prześladowcy, sprawia, że bohaterka podejmuje decyzję o współpracy z kierowcą ciężarówki, by zakończyć terror psychopaty grasującego na amerykańskich drogach.

Carano nie tylko wcieli się w protagonistkę, ale zostanie również współproducentką filmu. Według zapowiedzi powstający thriller ma być połączeniem takich produkcji jak "Pojedynek na szosie", "Incydent" i "Prawdziwe męstwo". Zdjęcia ruszą w październiku 2021 roku i odbędą się w stanach Tennessee, Utah i Montana. Pozostałymi producentami zostali Dallas Sonnier, Amanda Presmyk i Tony Timpone. Film powstanie z ramienia witryny Shapiro The Daily Wire. 

Carano skomentowała nadchodzącą produkcję.

Jestem bardzo podekscytowana pracą nad tym thrillerem z The Daily Wire i Bonfire Legend. Czuję, że znalazłam się dokładnie tam, gdzie chcę i potrzebuję być w tym momencie mojego życia. Czuję się uskrzydlona.

Na razie nie zdradzono pozostałych członków obsady. Nie poinformowano też, kto będzie reżyserem niezatytułowanej jeszcze adaptacji "White Knuckle".

"White Knuckle" - kiedy premiera adaptacji powieści?

Obsada i reżyser, to nie jedyne niewiadome zbliżającego się thrillera. Twórcy nie wspomnieli również o dacie premiery filmu. Prawdopodobnie poczekamy na niego jeszcze kilkanaście miesięcy. Wiadomo jednak, że produkcja będzie dostępna dla amerykańskich użytkowników The Daily Wire. W planach producentów jest również sprzedanie filmu na rynek międzynarodowy.

RadioZET.pl/Deadline