Zamknij

Gwiazdy „Czarnobyla” i „Normalnych ludzi” w thrillerze psychologicznym „God’s Creatures”

13.05.2021 13:17
Normalni ludzie - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

Emily Watson i Paul Mescal wystąpią w mrocznym i przejmującym thrillerze psychologicznym, przyglądającym się dramatycznym skutkom kłamstwa. Co już wiemy o filmie „God’s Creatuers”?

„God’s Creatures” Saeli Davis i Anny Rose Holmer zapowiadany jest jako przejmujący thriller psychologiczny skupiający się na groźnych konsekwencjach kłamstwa, którego dokonuje matka, by chronić swojego syna. Historia przedstawiona w filmie, rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce rybackiej, gdzie żyje dwójka głównych bohaterów – samotna matka i jej dorosły syn. Gdy w wyniku niefortunnego wypadku, dzieje się coś złego, matka decyduje się skłamać w imieniu syna. Nie spodziewa się nawet jak groźne konsekwencje będzie miał jej czyn.

Wedle informacji zebranych przez portal Deadline, który jako pierwszy poinformował o filmie, decyzja kobiety będzie miała dewastujący wpływ nie tylko na jej własne życie, ale i całej jej rodziny oraz społeczności małego miasteczka.

„God’s Creatueres” – obsada i ekipa

Film powstaje na bazie scenariusza Shane’a Crowleya. Za kamerą stanął duet reżyserski: Saela Davis i Anna Rose Holmer, najlepiej znany z filmu „Drgawki” („The Fits”), prezentowanego na festiwalu w Wenecji oraz reżyserii jednego z odcinków serialu Netflixa „The OA”.

Na ekranie zobaczymy: Emily Watson („Czarnobyl”, „Przełamując fale”, „Hilary i Jackie”) oraz Paula Mescala – aktora najlepiej znanego z roli w serialu Hulu i BBC „Normalni ludzie”. W filmie występują także: Aisling Franciosi, Declan Conlon, Marion O’Dwyer i Toni O’Rourke.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„God’s Creatures” – kiedy premiera?

Film jest dopiero w fazie produkcji, dlatego chwilowo trudno stwierdzić, kiedy dokładnie odbędzie się jego premiera. Biorąc jednak pod uwagę, jak wielkim festiwalowym zainteresowaniem cieszyły się „Drgawki”, należy spodziewać się, że najnowszy film duetu Davis-Holmer zadebiutuje najpierw na jednej z prestiżowych imprez filmowych. 

Czytaj także: Kina otworzą się wcześniej! Rząd ujawnił nową datę