Zamknij

"Godzilla vs. Kong" doczeka się kontynuacji. Powstaje film "Son of Kong"

28.04.2021 09:05
Godzilla vs. Kong - kadr z filmu Warner Bros.
fot. Warner Bros. Pictures / The Hollywood Archive / Avalon/Photoshot/East News

Sukces filmu "Godzilla vs. Kong" sprawił, że Adam Wingard rozpoczyna pracę nad sequelem - produkcją zatytułowaną "Son of Kong". O czym opowie ten tytuł?

"Godzilla vs. Kong" doczeka się ciągu dalszego. Studio Legendary prowadzi rozmowy z reżyserem Adamem Wingardem, który powoła do życia film pod tytułem "Son of Kong".

"Godzilla vs. Kong" - powstaje film "Son of Kong"

Mimo pandemii koronawirusa najnowsza hollywoodzka produkcja o Godzilli i King Kongu odniosła spektakularny sukces, zarówno jeśli chodzi o oglądalność w kinach i na platformie HBO Max. Nic więc dziwnego, że w planach jest już kontynuacja, która skupi się ponownie na wielkiej małpie. Tym razem Kong zostanie ojcem.

Jak podaje The Hollywood Reporter, twórcy ze studia Legendary chcą znacznie poszerzyć kinowy świat znany jako MonsterVerse. Po dwóch częściach solowych przygód Godzilli, filmie "Kong: Wyspa Czaszki" i crossoverze ukazującym starcie wielkich potworów, czeka nas rozwinięcie wątku gigantycznego goryla, który doczeka się potomka. Za nadchodzącą produkcję odpowie ponownie Adam Wingard, który ma na koncie film "Godzilla vs. Kong". To przełom w MonsterVerse, bo do tej pory każdy z filmów miał innego reżysera.

Chociaż informacja nie została potwierdzona oficjalnie i na razie opiera się na doniesieniach źródła ściśle powiązanego z Legendary, trudno uznać ją za nieprawdziwą. Biorąc pod uwagę sukces innych filmowych uniwersów, wytwórnia również chce zbudować własny, obszerny kinowy świat, który z roku na rok będzie przyciągał do kin coraz więcej widzów.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"Son of Kong" - kiedy premiera?

Obecnie trudno mówić, o jakichkolwiek szczegółach dotyczących "Son of Kong". Film jest na bardzo wczesnym etapie prac, więc najprawdopodobniej poczekamy na niego kilkanaście miesięcy, jeśli nie dłużej. Podobnie jak w przypadku pozostałych tytułów z MonsterVerse "Son of Kong" również zostanie luźno oparty na klasyku sprzed niemal stu lat. W 1933 roku ukazał się film "Syn King Konga", w którym Carl Denham powrócił na Wyspę Czaszki, gdzie odnalazł gigantycznego goryla albinosa. Wziął go za syna Konga i razem przeżyli spektakularną (jak na możliwości kina lat 30.) przygodę. Jak będzie wyglądała fabuła "Son of Kong"? Przekonamy się za jakiś czas.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET