Zamknij

Gra o tron. Wiadomo już, kiedy premiera 8. sezonu

Redakcja
08.01.2018 13:18
Gra o tron. Wiadomo już, kiedy premiera 8. sezonu
fot. Facebook

„Gra o tron" powróci na antenę dopiero w 2019 roku. Informację, która krąży po sieci od jakiegoś czau, potwierdziła stacja HBO. Ósmy, finałowy sezon będzie miał zaledwie sześć odcinków.

Gra o Tron. 8 sezon. Premiera w 2019

To nie będzie łatwy rok dla wielbicieli „Gry o tron" – jak się okazuje 8. sezon kultowego serialu stacja HBO wyemituje dopiero w 2019 roku. Długa przerwa spowodowana jest ponoć rozmachem produkcji. Wiadomo na pewno, że finałowa seria ma być najdroższa w historii. Każdy z sześciu odcinków produkcji ma kosztować po 15 milionów dolarów. Zapowiada się prawdziwa filmowa uczta – każdy odcinek będzie trwał bowiem osiemdziesiąt minut, czyli tyle, ile krótki film.

„Gra o tron" jest amerykańskim serialem fantasy stworzonym przez Davida Benioffa i D.B. Weissa. Cykl powstał na podstawie „Pieśni lodu i ognia" autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R.R. Martina. Serial można oglądać od 2011 roku.

Reżyserią 8. sezonu "Gry o tron" ponownie zajmą się David Benioff i D.B. Weiss, a także David Nutter oraz Miguel Sapochnik. Za scenariusz oprócz Benioffa i Weissa odpowiadają Bryan Cogman i Dave Hill.

W obsadzie 8. sezonu zobaczymy Petera Dinklage'a, Nikolaja Coster-Waldau, Lenę Headey, Emilię Clarke, Kita Haringtona, Maisie Williams i Sophie Turner.

Ostatnią serię „Gry o tron" zobaczymy więc na pewno w 2019 roku. Nie podano jeszcze dokładnej dziennej premiery.

RadioZET.pl/SI