Zamknij

Grant Imahara nie żyje. Gwiazdor programu "Pogromcy mitów" miał 49 lat

14.07.2020 10:35
Grant Imahara
fot. Instagram/@grantimahara

Grant Imahara nie żyje. Amerykański ekspert w dziedzinie elektroniki i sterowania, znany przede wszystkim z "Pogromców mitów", zmarł w wieku 49 lat.

Grant Imahara nie żyje. Wiadomość o śmierci naukowca przekazał "The Hollywood Reporter". Tragiczne doniesienia potwierdził także koncern Discovery, z którym Grant Imahara przez wiele lat współpracował. Gwiazdor "Pogromców mitów" zmarł nagle w poniedziałek 13 lipca. Z informacji podanych przez czasopismo wynika, że najprawdopodobniej przyczyną śmierci był tętniak mózgu.

- Jesteśmy załamani przykrymi wieściami o śmierci Granta. Był bardzo ważnym członkiem naszej rodziny Discovery i naprawdę cudownym człowiekiem. Nasze myśli i modlitwy są z jego bliskimi - napisał w oficjalnym oświadczeniu przedstawiciel stacji Discovery.

Zobacz także: Naya Rivera nie żyje. Wyłowiono zwłoki gwiazdy

Pogromcy mitów: Grant Imahara nie żyje

Grant Imahara dołączył do ekipy amerykańskiego programu popularnonaukowego "Pogromcy mitów" ("Mythbusters") w trzecim sezonie w 2005 roku. Ekspercką wiedzą dzielił się tam aż do 2014 roku. W 2016 roku Imahara wraz z dwójką innych prowadzących "Mythbusters" - Kari Byron i Torim Bellecim - nagrali dla Netfliksa jeden sezon programu "The White Rabbit Project".

Grant Imahara ma również ogromne zasługi dla branży filmowej. Zanim stał się gospodarzem "Pogromców mitów", pracował między innymi nad efektami specjalnymi w firmie Industrial Light and Magic. Współtworzył takie znane produkcje, jak choćby "Park Jurajski", "Matrix", "Kosmiczna załoga", "Terminator" czy "Gwiezdne wojny".