Zamknij

Grażyna Szapołowska komentuje film Smarzowskiego. „To zwykła nagonka”

Redakcja
10.10.2018 13:43
Grażyna Szapołowska komentuje film Smarzowskiego. „To zwykła nagonka”
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego bije kolejne rekordy popularności i nieustannie wywołuje kontrowersje. Ostatnio głos w sprawie obrazu zabrała aktorka Grażyna Szapołowska. Nie jest ona entuzjastką obrazu Kościoła, jaki pokazał reżyser.

Grażyna Szapołowska to popularna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Na swoim koncie ma liczne nagrody oraz szereg doskonałych kreacji aktorskich. Widzowie doskonale kojarzą ją między innymi z „Pana Tadeusza”, „Różyczki” czy „Krótkiego filmu o miłości”. Pojawiła się także w „Botoksie” Patryka Vegi. Tak doświadczona aktorka nie boi się wygłaszania opinii na temat produkcji filmowych. W wywiadzie dla „Faktu” powiedziała, co myśli o „Klerze”, odnoszącym ogromny sukces filmie Wojciecha Smarzowskiego.

Grażyna Szapołowska
fot. Michal Wozniak/East News

Grażyna Szapołowska nie rozumie fenomenu „Kleru”

W rozmowie z „Faktem” Szapołowska wypowiedziała się na temat filmu, choć jak sama przyznała, nie widziała produkcji. Co więcej, wcale nie zamierza jej zobaczyć.

– Nie widziałam tego filmu i raczej na niego do kina się nie wybiorę. Mam ważniejsze sprawy na głowie i szczerze, to mam w nosie „Kler”.

Co wywołało niechęć aktorki do filmu, którego nawet nie widziała? Szapołowskiej nie podoba się sam sposób, w jaki temat polskiego Kościoła został poruszony przez reżysera. Według niej obraz jest niczym innym, jak nagonką na księży.

– Nie lubię generalizowania i gadek, że wszyscy księża to pedofile i molestują dzieci. Nie jestem świętą i złamałam prawie każde przykazanie Boże, jestem też ostatnią osobą, którą można by nazwać moralizatorką, ale ten film mnie jakoś nie grzeje.

W rozmowie z „Faktem” Szapołowska zaapelowała również do widzów o trzeźwe podejście do tematyki „Kleru”.

– Apeluję o spokój i rozsądek w temacie wylewania pomyj na wszystkich księży.

To nie pierwsza osoba, która skomentowała obraz Smarzowskiego bez wizyty w kinie. Wcześniej głos zabrał między innymi Wojciech Cejrowski.

„Kler” zbiera jednak również wiele pozytywnych opinii. Dobrze na jego temat wypowiedziała się między innymi związana z TVP dziennikarka Anna Popek.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF