Zamknij

Grażyna Torbicka świadomie rezygnuje ze stałej pracy w telewizji?

Redakcja
22.08.2018 14:58
Grażyna Torbicka świadomie rezygnuje ze stałej pracy w telewizji?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Grażyna Torbicka przez ponad 30 lat wzbudzała sympatię widzów Telewizji Polskiej, została jednak zwolniona. Obecnie popularna dziennikarka nie chce wiązać się na stałe z żadną ze stacji telewizyjnych. Co jest przyczyną takiej decyzji?

Grażyna Torbicka to prawdziwa osobowość krajowego dziennikarstwa. Ciężko się z resztą dziwić, jest wszak córką legendarnej Krystyny Loski. Podobnie jak mama, Torbicka związała się z Telewizją Polską, w której widzowie mogli ją podziwiać przez ponad trzy dekady. Jest autorką niezwykle popularnego programu filmowego „Kocham kino”, emitowanego przez 20 lat na antenie TVP2. W tym roku słuchacze radia ZET mogli przysłuchiwać się jej relacjom z Festiwalu Filmowego w Cannes.

Pomimo ogromnego doświadczenia i sympatii widzów, TVP zdecydowało jednak o zwolnieniu Grażyny Torbickiej. Jej wielbiciele zastanawiają się, kiedy znów będzie można regularnie zobaczyć ją na srebrnym ekranie. I choć twarz prezenterki co jakiś czas pojawia się w telewizji TVN, sama zainteresowana w wywiadzie dla „Faktu” zdradza, że nie martwi jej, że nie została twarzą żadnej ze stacji. Co więcej, wcale o to nie zabiega.

- Rynek mediów strasznie się zmienił. Wydaje mi się, że w dobrym momencie weszłam w stan niezależności. Bardzo mi odpowiada obecna sytuacja współpracy z jedną ze stacji i wspólnego myślenia o różnych projektach.

Pomimo wspomnianej przyjemnej współpracy, Torbicka podkreśla, że nie ma w planach podpisania stałego kontraktu.

 - Myślę, że obecnie nie ma już takiego trendu, by na stałe się związywać z jedną stacją.

To z pewnością niezbyt radosna wiadomość dla wielu widzów, którzy filmową ekspertkę oglądaliby w jej autorskim programie z prawdziwą przyjemnością. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie pojawiać się na ekranie jak najczęściej.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF