Zamknij

Oscary 2019: „Green Book” z Oscarem dla najlepszego filmu

Redakcja
25.02.2019 05:17
Oscary 2019:  „Green Book” z Oscarem dla najlepszego filmu
fot. Instagram:@greenbookmovie

„Green Book” został uznany za najlepszy film tegorocznej gali rozdania Oscarów. Produkcja pokonała bardzo silnych konkurentów.

Nie ma chyba większego wyróżnienia dla produkcji filmowej niż statuetka Oscara. W tym roku Amerykańska Akademia Filmowa po raz 91. przyznała najbardziej prestiżowe nagrody świata. Największe gwiazdy na czerwonym dywanie, ogromne napięcie i filmy, które zachwyciły miliony widzów: na to co roku czeka każdy miłośnik kina. Bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych werdyktów jest wybór najlepszego filmu. W tym roku naprawdę trudno było wytypować jednoznacznego faworyta.

„Green Book” otrzymał Oscara dla najlepszego filmu

O Oscara dla najlepszego filmu walczyło osiem produkcji: „Vice”, „Czarna Pantera”, „Narodziny gwiazdy”, „Green Book”, „BlacKkKlansman”, „Bohemian Rhapsody”, „Faworyta” oraz „Roma”.

Za największe filmowe dzieło 2019 roku uznano „Green Book” w reżyserii Petera Farelly'ego.

Produkcja opowiada historię drobnego cwaniaczka z Bronxu, który obejmuje stanowisko szofera i wraz z ekstrawaganckim muzykiem wyrusza w wielotygodniowe tournée. To doskonale zrealizowane kino drogi opowiadające o rodzącej się przyjaźni dwóch oryginalnych osobowości. W rolach głównych występuje Viggo Mortensen, a partneruje mu Mahershala Ali, który na tegorocznej gali odebrał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Zobacz wszystkich nagrodzonych: LISTA ZWYCIĘZCÓW OSCARY 2019

Green Book z Oscarem za najlepszy film
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

RadioZET.pl/MF